22 Haziran 2018 Cuma

İHBAR HATTI

Tekirdağ Spor'a Süper Bir Stad Yakışmaz mı?..

Tekirdağ Spor’u 3’ncü lige yükselten son maç Kocaeli Spor ile pazar günü yapıldı. Sahadan 86. dakikada Birol'un attığı penaltı gölü ile 1-0 galip ayrılan Tekirdağ Spor, 3’ncü lige yükseldi.
4.500 kişilik stadyumda Tekirdağlılar tarafından desteklenerek Amatör ligin bitimine 1 hafta kala 3’ncü lige merhaba diyen Tekirdağ Spor, maç bitiminde belediye başkanları, mevcut milletvekilleri, aday milletvekilleri ve sahaya karışan tarafların da katılımıyla şeref turu attı.

Tüm amatör lig takımları gibi çok güç koşullarda mücadele ederek başarıya imza atan futbolcuların dışında 3. Lige yükselen Tekirdağ Spor’un başarısında katkısı olan Kulüp Başkanı Mustafa Aydoğdu, Teknik Direktörü Kaya Tevfik Saygılı ve tüm olanaklarını seferber ederek Tekirdağ Spor’u destekleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak saha içinde çalan şarkılar eşliğinde Tekirdağ Spor'un şampiyonluğunu kutladı.

Tekirdağ Spor'un 3. lige yükselmesi ile birlikte, Tekirdağ Spor'un kendi ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamadığı gibi taraftarlarını da kendi sahasında olması gerektiği gibi ağırlayamadığı ortaya çıktı.

Tekirdağ'ın Büyükşehir statüsüne girmesiyle birlikte Tekirdağ Spor'un 39 yıl sonra şampiyonluğunu ilan ederek 3. lige tutunmasının tesadüf olmadığı, gerekli destek ve yardımlar yapıldığı taktirde Tekirdağ Spor'un Tekirdağlıların gurur duyacağı fırsatlar yaratacağı ortaya çıktı.

Bizde GörüntülüYorum "Lambadaki Cin" formatı doğrultusunda Tekirdağ Spor'a katkı vermek maksadıyla, Tekirdağ Spor'un en az Torku Konya Spor kadar imkan ve faliyetlere sahip olması gerektiğini 950 bin Tekirdağlının bundan memnuniyet duyacağını düşünerek, gerekli desteğin verilmesi gerektiğini yetkililere her fırsatta hatırlatacağız.

Tekirdağ sporun bu başarısını gelecekte çok daha büyük başarılara tasiyabilmesi için böylesi bir stad gereklidir.

Büyükşehir Belediyesi olan Konya'nın 42 Bin Kişilik Stadı Tamamlandı...

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 2012 yılının Eylül ayında inşaatına başladığı Konya Büyükşehir Belediyesi Stadı tamamlandı. 2014-2015 sezonundan itibaren Torku Konyaspor'un maçlarının oynanacağı stadın kapılarını taraftarlarına açtı...

http://www.aktifhaber.com/konyanin-42-bin-kisilik-stadi-tamamlandi-1032971h.htm