19 Haziran 2018 Salı

İHBAR HATTI

Millet Vekilini Arıyor: Mustafa YEL

MİLLET VEKİLİNİ ARIYOR

RÖPORTAJ:
MUSTAFA YEL AK PARTİ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ ADAYI

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri ülkemizde geçmiş dönemlere göre en fazla ciddiye alınan bir seçim olacağa benziyor. Seçmen sayısının arttığı, ilk kez oy kullanacakların olduğu kadar bu seçimde partiler daha önceden sandığa küsmüş, oy kullanmayan seçmeni de sandığa götürmeye ikna edilebilecek mi? Merak konusu.

İşte bu genel seçimde Tekirdağ’da partilerin seçmenin karşısına hangi adaylarla çıktığı ve karşımıza “Ben Milletvekiliniz olmak istiyorum. Sizlerin Ankara’da sesiniz olmak istiyorum” diyerek oylarımıza talip olan isimlerle "GörüntülüYorum" "Lambadaki Cin" formatı altında bir röportaj yapalım istedik.

"GörüntülüYorum" "Lambadaki Cin" formatında gelen yazı dizimizin ilk konuğu 'Ak Parti birinci sıra Milletvekili Adayı Mustafa Yel' oldu.


Mustafa Yel Kimdir?

1968 yılında Tekirdağ’da doğdu.
İlk, Orta ve Lise öğrenimini Tekirdağ’da tamamladıktan sonra, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Kaymakamlık mesleğinde sırasıyla Edirne Süloğlu, Gümüşhane Kürtün ve Edirne İpsala Kaymakamlığından sonra Kilis ve Şırnak Vali Yardımcılığı görevinde bulundu.

2005 yılından itibaren de Vali Yardımcılığı ve Tekirdağ İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürüttü.
12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde Ak Parti 5. sıra milletvekili adayı oldu.
30 Mart 2014 Seçimlerinde Ak Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.
Evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.


Nijat Ayvaz
Kamera-Kurgu-Montaj: TC Özer Enginler