19 Haziran 2018 Salı

İHBAR HATTI

Kılıçdaroğlu M Vekili Aday Tanıtımı için Tekirdağ'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu genel seçimlere 39 gün kala Tekirdağ'a gelerek düzenlediği miting ile halka seslendi.
Kılıçdaroğlu'nun Tekirdağ/Süleymanpaşa Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı konuşmaya çok sayıda partilinin yanısıra binlerce vatandaş katıldı. Türk Bayrakları ve CHP'nin döviz, afiş, parti bayraklarının dalgalandığı alanda her kesimden katılımın olması dikkat çekti.
7 Haziran'da gerçekleşecek olan Genel Seçimlerde CHP Tekirdağ Milletvekili Adaylarını halka tanıtan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "yerel seçimlerde Tekirdağ'da 12-0 yaptınız. Size yürekten şükranlarımı sunuyorum, şimdi Milletvekili seçiminde bunun yarısını istiyorum yani 6-0 istiyorum." dedi. Yapılan mitinge CHP Tekirdağ Belediye Başkanlarından "Süleyman Paşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Saray Belediye Başkanı Nami Çoban, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı katıldı. Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan rahatsızlığından dolayı CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun milletvekili aday tanıtım mitinginde yer almadı. İstanbul 3. bölge 1. sırasında yer alan Bihlun Tamaylıgil ve İstanbul 3. bölge 9. sıradan aday olan Mehmet Bekaroğlu'da mitinge katılanlar arasındaydı.
Miting sonrası Tekirdağ Cumhuriyet Halk Parti milletvekili adayları sahneye davet edilerek tanıtımı yapıldı. Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü, İlhami Özcan Aygun, Arzu Mandalı Sucu, Şerafetdin Terzi tek, tek Tanıtımın ardından, Milletvekili Adaylarının vatandaşlara yüzlerce kırmızı ve beyaz gül atması ise beğeni topladı.

İşte; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı konuşmadan kısa başlıklar şöyle:
Kılıçdaroğlu, Tekirdağ/Süleymanpaşa'da yaptığı konuşmada "size inanıyorum, size güveniyorum geçmişte hangi partiye oy verdiyseniz hiç bir sorunum yok ama şimdi bütün vatandaşlarımın oyunu istiyorum. Çünkü bu ülkeyi yaşanacak bir ülke haline getireceğiz. Kavgası olmayan bir Türkiye, huzuru olan bir Türkiye, barış içinde yaşayan bir Türkiye, işsizi olmayan bir Türkiye, yoksulu olmayan bir Türkiye, onurlu bir Türkiye'yi, yaşanacak ülkeyi birlikte inşa edeceğiz. O nedenle bütün yurttaşlarımın oyunu istiyorum." dedi...

Yapığı konuşmada bizim diğer ülkelerden neyimiz eksik diyen Kılıçdaroğlu, "temiz siyaset eksik. Halkını düşünmeyen siyaset, cebini düşünen siyaset eksiğimiz bu. O nedenle yaşanacak bir Türkiye için, geleceğimizi siz belirleyeceksiniz. Sadece bizim değil, çocuklarımızında geleceğini belirleyeceksiniz. Refahı tabana yayacağız. Herkes nasiplenecek Türkiye'nin büyümesinden. Yaşanacak bir Türkiye için yeni bir başlangıç 7 Haziranda sandığa gidip CHP'nin logosunun altına mühür bastığınız zaman, siz kendiniz için, çocuklarınız için, torunlarınız için Türkiye'ye yeniden bir merhaba diyeceksiniz." dedi.