19 Haziran 2018 Salı

İHBAR HATTI

Ertürk'e Erdoğan'a hakaretten 11 ay 20 gün

Emekli Amiral Türker Ertürk, R. Tayyip Erdoğan'a hakaret davasından yargılandığı mahkemeden çıktıktan sonra basına açıklamalarda bulundu. Ertürk,"Bu seçimlerde ne yazık ki çıkış yok gibi gözüküyor. İşin kötüsü halk meclisten umudunu kesiyor. Bu ne yazık ki iyi şeylerin habercisi değil." dedi...

Emekli Amiral Türker Ertürk, Tekirdağ'da düzenlenen Gezi olaylarının yıl dönümünde "Sessiz Çığlık" eyleminde Tayyip Erdoğan’a başbakanlığı döneminde hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada Tekirdağ Adliyesi 4’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, Ertürk’ün sergilediği tutum dolayısı ile tekrar suç işlemeyeceği kanaatine vararak cezanın ertelenmesine karar vererek cezayı erteledi.

Emekli Amiral Türker Ertürk, mahkemenin ardından "bizimgazete"ye aldığı ceza hakkında açıklamalarda bulunarak verilen cezanın kabul edilemez olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Açılan davada Tayyip Erdoğan'a hakaret edildiği iddia ediliyor. Yaptığım konuşmada siyasi bir değerlendirme içinde Tayyip Erdoğan hak ettiğini aldı benden. Ülkemizin bugün ne durumda olduğunu görüyorsunuz. Demokrasinin ülkede d'si yok..."dedi.