19 Haziran 2018 Salı

İHBAR HATTI

LÖSEMİ'ye SAVAŞ AÇMAYA VARMISINIZ?

"LÖSEMİ"ye SAVAŞ AÇMAYA VARMISINIZ?

DEĞERLİ TEKİRDAĞLILAR,
Çocukluk çağı Kanserleri tedavi edilebilir kanser türleri olmasına rağmen, Türkiye’de lösemi, çocukluk çağı kanserleri arasında en yaygın olan kanser türüdür ve her yıl yaklaşık 2000 çocuk, lösemi hastaları arasına katılmaktadır. 2020’de bu sayının yılda 3000’e ulaşacağı tahmin edilmektedir. Ne var ki, çocukluk çağı lösemisi Türkiye’de %70, LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanesi’nde %90lara varan oranlarda tedavi edilebilmektedir. Sağlıklı ve düzenli beslenme, aktif yaşam ve çevresel kanser yapıcı maddelerden korunarak kansere yakalanma riski %35 oranında azaltılabilmektedir.
Evet Sayın Tekirdağ Valim Enver Salihoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanım Kadir Albayrak, Tekirdağlı işadamlarımız ve yardım sever hemşehrilerim, gelin el ele verelim, evet sevgili Namık Kemal Üniversitesi Yeni seçilecek Rektörüm Tıp Fakültenize bağlı küçük bir birim olarak değil, özel tasarımlanmış uluslar arası standartlarda ve Balkan coğrafyasına dahi hizmet verebilecek ayrı bir hastane kompleksi Tekirdağ Büyükşehire yakışmaz mı?
Çocuk dostu bir Tekirdağ yaratmak istiyorsak işte siz değerli büyüklerimize ilk adım için bir fırsat. El ele verelim ve çocuklarımızın daha sağlıklı yarınlarda yaşamalarına katkı verelim.
Çocuklarımıza daha yaşanabilir yaşamlar sunmak adına TEKİRDAĞ LÖSEMİ ÇOCUK KÖYÜ PROJESİNİ hayata geçirelim.
23 Nisan’da çocuklarımıza bunun sözünü verelim…
Bırakalım ÇOCUKLARIMIZIN SAÇLARI RÜZGARLA TANIŞSIN.

Nijat Ayvaz
Kamera-Kurgu-Montaj: TC Özer Enginler