19 Temmuz 2018 Perşembe

İHBAR HATTI

Hizmet mi? Hezimet mi?

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun Tekirdağ Mitingi öncesi Genel Başkanlarına yeni hizmetleri olan “Mutlu Çocuk Danışma Merkezi”nin açılışını yaptırdı.
Bu merkez!in açılışında kimler yoktu ki, CHP Milletvekili Candan Yüceer ve çok büyük iş başarmışlar gibi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak gururla gülümsüyordu.
Açılışta konuşan Kemal Kılıçtaroğlu “ CHP Belediyemizin projeleri TIKIT TIKIR İŞLİYOR” derken, Ekrem Eşkinat ise “Çocuklarımızın geleceği için çok önemli bir adım atıyoruz. Diyordu.”
Koskoca CHP Genel Başkanının Süleymanpaşa Belediyesinin bir yıl 4 aylık belediyecilik hizmetlerinden bir büyük proje olarak sunulan açtığı merkez bildiğiniz gemi konteynerinden başka bir şey değildi.
Evet evet yanlış duymadınız sevgili okur, bir gemi konteyneri hani eskidikten sonra geçici konut, umumi wc olarak kullanılan türde bir şey.
İstanbul gibi metropolün yanı başında bir büyükşehirin ilçe belediyesinin halkına psikolojik danışmanlık vereceği yer bir konteyner mi olmalı?
Utanmanda yok senin Ekrem Eşkinat.
Bizim Tekirdağlı çocuklarımıza barakayı mı layık gördün.
Çocuklarımıza ve ailelerine bir baraka damı psikolojik danışmanlık vereceksin?
Yazıktır be, hatta kentin heryerine kondurduğun çorba makinelerine verdiğin paralarla bu barakalardan 500 tane rehabilitasyon merkezi açardın yahu.
Her ay düzenlediğin konserlerin ne kadar malolduğunu sana sormadık.
Ama eminim ki şimdiye kadar düzenlediğin konser bedelleri ile psikolojik danışma ve diğer hastalıklarda faaliyet gözterecek 5 yıldızlı hastane yapardın biliyorsun değil mi?
Demek ki çocuklarımızın bir çorba makinesi kadar kıymeti yokmuş.
Çok daha acı olan ne biliyor musun Eşkinat efendi, Belediyenin umumi tuvaletleri kadar bile Tekirdağlı çocukların değeri yokmuş YAZIK…
Burası Afrika mı? Afrikadaki kabilelere mi hizmet veriyorsun. (Kaldı ki bu konteynerden bozma barakalar Afrika da bile kullanılmıyor.)
Kusura bakmayın sevgili Tekirdağlılar Ekrem Eşkinat’a makam aracı olarak kiralanan son model arabanın bir aylık kirasıyla bile bu barakadan her ay 4 tane yaptırılır.
Çocuklarımıza bir barakada rehabilitasyon verme girişimine kızıyorum.
Eyy Süleymanpaşa Belediyesi, bu mudur sizin belediyecilikte halka hizmet anlayışınız.
Yazıklar olsun.

NOT: Sevgili okur, Ekrem Eşkinat’ın bizim çocuklarımıza layık gördüğü Gemi Konteynerinden bozma “Mutlu Çocuk Danışma Merkezinde” psikolojik danışmanlık verilecek çocuk ve yetişkinlerin daha çok ruh sağlıkları bozulur.

NOT 2: Mutlu Çocuk Danışma Merkezi’nın hemen yanı başında yapılan çocuk parkına konan Tavşan salıncak barakadan bozma merkezin neredeyse iki katı ve eminim maliyeti de bu barakanın 3 katıdır.

Nijat Ayvaz
Kamera-Kurgu-Montaj: TC Özer Enginler

Lambadaki Cin İrtibat; Nijat Ayvaz 0537 606 80 86
Özer Enginler 0533 513 42 01