19 Temmuz 2018 Perşembe

İHBAR HATTI

HIRSIZ SOYMAYA BIKTI,

Hırsız soymaya bıktı, "Teski" soyulmaya bıkmadı!..

16 Haziran 2015 Salı günü gazete manşetimize taşıdığımız haberde TESKİ’yi 4 kere ard arda... 'kimler soydu!' diyerek başlık atmış, gelen ihbarı yetkililer ile paylaşarak özellikle TESKİ'ye ait depolarda gerçekleştirilen hırsızlıkları ortaya çıkartmıştık.

TESKİ'nin depolarında meydana helen hırsızlık olaylarına şimdi de bir başka hırsızlık örneği eklendi. Gelen ihbarlardan hareketle iddia edildiğine göre TESKİ'nin depolarında meydana gelen hırsızlık olaylarına rahmet okutacak soygun; '10 bin tonluk su deposunun yanında, bir müteahhite ait olan depoyu soymak için gelen hırsızlar, 'kapısında müteahhit firmasının güvenlik görevlisi olan yerden değil de, kapısında güvenlik görevlisi olmayan, herkesin elini kolunu sallayarak girip çıktığı TESKİ'ye ait 10 bin tonluk su deposundan girmeyi tercih etti.

10 bin tonluk su deposu; Tekirdağ/Süleymanpaşa İlçesinin içme suyunu sağlayan 8 farklı yerlerde bulunan 8 depodan sadece biri. Bu depolarda alınmayan önlemler ve güvenlik eksikliği yüzünden Tekirdağ halkının salgın hastalık ve ölüm tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu, tehlikeli kişiler tarafından vatandaşın içme suyuna her an kimyasal madde ve zehir atılabileceğini yaptığımız haberlerle yetkililere ve halka duyurmuş, TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa ve TESKİ Genel Müdür Yardımcısı Dr.İbrahim İçöz ile yüz yüze görüşmelerimizde işin şakaya alınacak bir tarafının olmadığını, ciddi önlemler alınması gerektiğini anlatmıştık.

Aradan aylar geçti değişen birşey yok!

Gece, gündüz hiç fark etmiyor, tamamıyla kaderine terk edilen su depolarının kapısında 'TESKİ'yi soymak için bekleyen hırsızlardan başka birşey yok.' Yer altından çıkanların iç edilmesi bir yana, yahu siz kapının önünden motorsikleti, Kumbağ deposundan milletin içme suyunu dezenfekte edecek tonlarca kloru çaldırıyorsunuz. Hırsız sizin deponuzdan geçerek hem sizi, hem de komşuyu soymuş çok mu...
bir taşla iki kuş vurmak buna denir.

Ne diyelim, 'sözde Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ ve yöneticileri işte...'