19 Haziran 2018 Salı

İHBAR HATTI

Tartışma yaratan 'Buz Pateni Pisti' açıldı

Tekirdağ-Merkez İlçe Süleymanpaşa Belediyesinin özellikle çocuklara karne hediyesi olarak hazırladığı buz pateni pistinin açılışı, okulların açılış tarihini geçse de Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat katıldığı kurdele kesme töreni ile resmi açılışı yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "bu spor İstanbul’da belli merkezlerde var ama burada yok. Ben sonuna kadar yaptığım işin arkasındayım" dedi.

Bir ay süre ile hizmet vereceği belirtilen buz pateni pistine ilgi gösteren halk buz pateni eğitimi alan bir minik göstericinin şovunu ilgi ile izledi.

Tarihi Bedesten'in hemen önündeki alana yapılan buz pateni pisti bir takım eleştiriler almış, daha etkin bir yerde kalıcı bir şekilde yapılmasının daha uygun olacağı, bir ay gibi kısa zamanda faliyetine son verilecek böyle bir etkinlik için harcanan paranın çarçur edildiği, öncelikli sorunumuzun otoparklar yapılmadan araçlarını park edecek yer bulamayan araç sahiplerine ceza kesilmesinin yetkililerce fark edilerek gerekli önlemlerin alınması yönündeydi