22 Haziran 2018 Cuma

İHBAR HATTI

DEĞİRMENALTI ALLAHA EMANET

TUTAMAYACAĞIN SÖZLER VERME KADİR ABİ! 2
DEĞİRMANALTI MAHALLESİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi oldu olalı yeni yönetim tarafından sözler havada uçuşuyor.

Ben Kadir Albayrak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Efsane olacağım diyor her seferinde.
Demesine diyor da; ortada efsane olmak adına girişilen bir proje yok. Lafla peynir gemisi yürüseydi Kadir abi, sorun olan yere gidip çalışıyor pozu vermekle olmuyor. Oyumuzu aldıysanız çalışacaksınız.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de, Süleymanpaşa Belediyesi de poz poz çalışıyoruz fotoğrafları veriyorlar. Lambadaki Cin ekibi olarak bizde bu poz verilen yerlere gittik ve çalışmalar ne durumda yerinde inceledik.

Durum içler acısı.
Orda çalışma malışma yok.
Değirmenaltı mahallesindeki sokakları görseniz içiniz acır. Sokaklar yamru yumru, mahalle sakinleri şikayetçi ama seslerini işiten yok. Mahallede terk edilmişlik görüntüsü var.

Hele de Değirmenaltı sahili çöplük deniz bok öbekleri ile dolu. Deniz kıyı kenar kaidelerinden uzak çarpık yapılarla kumsal yok edilmiş. Birde üzerine deniz kirliliği eklenince ortaya korkunç manzaralar çıkıyor. Değirmenaltı mahallesinde hele de dere tam bir utanç vesilesi TESKİ anca atıp tutsun.

Çalışın çalışın bu halka verdiğiniz sözü yerine getirin. Aldığınız maaşları helelinden hak edin. Boş vaadlere artık Tekirdağlının karnı tok.Kadir abi ve Ekrem Eşkinat’a NOT:
Vaadlerinizi tarihlerle sonlandırmayın. Verdiğiniz hiçbir sözü zamanında yetiştiremiyorsunuz. Hadi yapamıyorsunuz ona lafım yok hiç olmazsa komik duruma düşmeyin.

NEYMİŞ! gerçek sorunları gidermek Photoshop la fotoğraf üzerinde sorunu düzeltip tarih vererek gidermeye benzemiyormuş. Atalarımız ne demiş yiyemeyeceğin nanenin tadına bakmayacaksın.

Nijat Ayvaz
Kamera-Kurgu-Montaj: Özer Enginler