19 Temmuz 2018 Perşembe

İHBAR HATTI

BÜYÜKŞEHİR Mİ? BİTİK ŞEHİR Mİ?

BÜYÜKŞEHİR Mİ?
BİTİK ŞEHİR Mİ?

2014 yerel seçim sonrası CHP belediyelerinden ne büyük hizmetler bekliyorduk değil mi?
Biliyorum binlerce Tekirdağlı gibi benimde her geçen gün gördüğüm lakaitliği, ciddiyetsizliği ve iş bilmezliği gördükçe umudum tükeniyor.

Daha dün gibi vaadler vaadler verildi. Bizimle birlikte Büyükşehir olan belediyeler çağdaş ve büyük projelere imza atarken, bizim belediyeler inceliyor, araştırıyor geziyor ama ortada bir şey yok.
Sahil projesi diye yarışmalar açıldı, Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri de dahil onlarca proje incelendi yıl geçti ortada bir şey yok.

Yo yo haksızlık etmeyeyim Tarsal 4 farklı mekanı barındırıyordu ve yıkıldı. Yıkılmadan önce her ay belediyenin kasasına 45 bin TL kira parası giriyordu. Aylar önce burası yıkıldı ve yıkıldığı günden beri bir çivi bile çakılmadan Tekirdağ sahili terk edilmiş gibi öylece bırakıldı. Sahil projesi başlatılmadığına göre insan ister istemez düşünüyor; Tarsalın yıkıldığı günden beri Belediyenin buradan kira kaybı 400 bin TL’nin üzerinde. Yani Belediyemiz açıkça ve bilerek zarara mı uğratıldı.

Bugün yıkılan Tarsal’ın yerine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat tarafından yaklaşan Kiraz Festivali paniklemesiyle bol yeşillik ve fayton benzeri çay bahçesi yapılıyor. Tarsal 4 farklı eğlence mekanını barındırıyordu yıktık ve kaldık mı şimdi bir çay bahçesine.
Ben ne diyordum bu adamda vizyon yok, Tekirdağlılardan utanması da yok.
Yahu abarta abarta sahili projelendirdik başladık başlıyoruz diye konuşan sen değimliydin ey Ekrem Eşkinat.
Tekirdağlıları mı kandırıyorsun?
Hiç mi Avrupa kenti görmedin, bırakın Avrupayı Türkiye de Eskişehir, Bakırköy, Zeytinburnu, Maltepe belediyelerinin sahil düzenlemelerine bir göz at yahu.
Ey Eşkinat efendi, Tekirdağlılara Tarsalın yerine acel tecel yaptığın çay bahçesinde hala geçen yüzyılda terk edilen beton parke taşlarla düzenleme yapıyorsun. Modern kentlerde hele de sahil gibi alanlar, bin bir çeşit kaliteli malzemeyle yapılıyor. Uyuma.

Ha unutmuşum, yeniden altını çizerek hatırlatıyorum Tekirdağ Sahil için ciddi bir proje yarışması vardı ve o proje uygulanacaktı.
Ama o projeden eser yok hala? Yoksa sahilde sadece halk tarafından Kiraz Festivalinde yuhalanmamak için geçici bir düzenleme mi yapıyorsun?
Allahım gel de sinirlenme.
Yahu bizim Tekirdağ sahilimiz kaç metre kare yer Allahaşkına.
Etap etap ayırıp ihale ediyorlar.
Siz neyin peşindesiniz ey Büyükşehir ey Süleymanpaşa…
Halk sizin bu bir işi beceremeyişlerinizi iyi takip ediyor.
Hele de yaklaşan 7 Haziran Genel Seçimlerinde CHP Tekirdağ’da başarısız bir sonuç alırsa bunun tek sorumlusu, başarısız belediyecilikleri ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve diğer CHP’li belediye başkanlarının olacaktır.
Bu biline

Nijat Ayvaz
Kamera-Kurgu-Montaj: TC Özer Enginler

Lambadaki Cin İrtibat; Nijat Ayvaz 0537 606 80 86
Özer Enginler 0533 513 42 01