22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Türkiye Devleti’ne onun iktidarına ve muhalefetine açık tehdit

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com

Türk halkı dokunulmazlıkların tüm siyasilerin üzerinde koruyucu bir zırh olarak kaldığı müddetçe, kendisine her fırsatta bir şekilde dokunulacağını çok iyi bilir.

Bu dokunuşların bizleri etkileyen ekonomik götürülerinden vaz geçtik… Ancak, alçak saldırılar sonucu neredeyse her sokaktan bir şehit haberinin gelmesine sebep olanların temsilcilerinin dokunulmazlık maskesiyle mecliste bulunmalarına anlam veremeyiz.

Sn Başbakan Erdoğan, terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri gerekçesi ile bir takım BDP’li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması için gerekli işlemleri başlattığı andan itibaren kendisine, kendi partisinde AKP’li olan Kürt vekillerin aba altından sopa göstereceğini tahmin edebilmişmidir? bilinmez.

Ama bugünlerde daha net görebildiğimiz “taşeron terör örgütü pkk’nın” vekillik sıfatı altında mecliste bulunduğu…

 

Türkiye Devleti’ne  onun iktidarına ve muhalefetine açık tehdit

 

İşte size aba altından sopa.

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, 1’i bağımsız ve 9’u BDP’li 10 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına karşı olduğunu söylemişti. Ensarioğlu, “Bölgede insanların ’acaba etnik kimliklerinden dolayı mı bu muameleye tabii tutuldukları’ gibi bir şeye kapılmasını ve gerginliği artırır” demişti.

Bu pkk’nın kürt devleti kurmasına yardımcı olmak için Türk halkının yararına kararlar almak isteyen meclisin yollarına mayın döşemek değilmi dir?
Bir avuç teröristin bölge halkını temsil ettiğine kendini nasıl inandırabilir?

Etnik kimliklerin gerginliği arttıracağını söylüyor ama o bölgede pkk dayatmaları engellendiğinde millet olarak hepimizin etnik kimlik sahibi olmaktan önce ekonomik rahatlığa sahip olmanın birinci önceliğimiz olacağını hepimiz biliyoruz.

Eğer durum taşeron terör örgütünün bölgede çekeceği sıkıntıların önüne geçilme çabasıysa ki, öyle gözüküyor.

O zaman Sn Başbakan’ın dokunulmazlık fezleke sayısını arttırması gerekmez mi?

AKP Batman Milletvekili Ziver Özdemir

“1994 yılında yaşadığımız ve vatandaşın beyninde bıraktığı o kötü kareler hâlâ zihinlerden silinmedi. Umarım böyle bir fotoğraf karesiyle Türkiye bir daha karşılaşmaz. BDP’li milletvekillerinin davranışları kabul edilebilir değil, ama yine de bir siyasi partinin dokunulmazlıklarının kaldırılması hiç de hoş değil. dedi.

BDP’li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması hiç hoş değil derken hergün gelen şehit haberleri çok mu hoş. Bir insanın bu sözleri sarf etmeden önce aynaya bakması pkk terör örgütünün ve onu İmralı aracılığıyla destekleyenlerin bu güne kadar neyi hoş yaptıklarını incelemeleri gerekir.

1994’te vatandaşın beyninden silinmeyenler, gelen şehit haberlerine yıkılan aileler ve Türk halkının kanayan yüreğidir. Onlara çanak tutanların ceza almaları ve bugün için sevgiyle teröristlerin boynuna sarılarak ah ne güzelde Türk askeri öldürüyorsunuz gibilerden hasret gidermeleri değildir.

Mecliste hergün Türkiye’yi dünyanın gözünde sarsacak, Türk halkını yılgınlığa itecek olaylara imza atmasalar inanın ki bunlar silahlarını alarak dağa çıkarlar.

AKP kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat

1’i bağımsız, 9’u BDP’li 10 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına karşı olduğunu, “Daha evvel denendi ve sonuçları görüldü. Aklı selim insanın denenmişi denememesi kanaatindeyim” dedi. Böyle bir hamlenin PKK’yı güçlendireceğini, Kürtlerin “mağduriyet” hissini artıracağını ve AKP’nin bölgedeki oylarında düşüşe neden olacağını söyledi.

Umarım oy kaybetme korkusu yaşamayan, çıraklık dönemini geride bırakmış usta bir hükümetle yolumuza devam ederiz. Ve yine umarım AKP iktidarı pkk terör örgütünün varlığına yenilerek pkk’nın mecliste koruyucu sıfatına bürünmez.

Aksi halde oy nasıl kaybedilir, 2023 onlara nasıl hayal olur görülür.

Saygılarımla Esen kalın

 04 Aralık 2012 Salı 00:59
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG