22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

“Temayül Yoklaması” oyunun bir parçası mı?

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com

CHP Ankara Genel Merkezi  “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı” aday seçiminin nasıl olacağı hakkında kararını verdi.

Ve “Temayül Yoklaması”  yapılacak diyerek son noktayı koydu.

Tebrik etmek lazım. Herhangi bir şaibeye yer vermeden, aday, adaylarının son üç, dört aydır kendilerini tanıtmak için verdikleri mücadele göz ardı edilerek ben bunu seçtim diyerek aday belirlemesi partiye gönül verenler arasında azımsanamayacak bir küskünler ordusu yaratmaktan başka bir şey kazandıramayacağı gibi büyük oy kayıplarının yaşanmasına sebep olurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi için önemli olan konulardan biri Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı” için aday, adaylarının en tabana yani ‘halka inerek’ daha adaylığı bile kesinleşmeden parti içinde onları temsil eden CHP’lilerin vatandaş ile bundan sonraki süreçte en kısa mesafeden dirsek temasında bulunacak olmasının mesajının verilmesi idi… Sanırım bunu da başardılar.

Elbette ki önümüze konan “Temayül Yoklaması” partililerin vereceği oy ile başkan adayının belirlenmesine sebep olacak. Ancak… CHP Ankara, Temayül Yoklaması yapılacak derken partililerin vereceği oy ile ‘EN AZ ÇALIŞANI, EN AZ GEZENİ, EN AZ VATANDAŞLA YÜZ, YÜZE GELENİ SEÇİN DİYE YAPTIRMAYACAK.’  Seçmen ile vıcık, vıcık… içli dışlı olanın aday olarak önüne gelmesini bekleyecek.

Aslında, Tekirdağ CHP Teşkilatı bir imtihanla karşı karşıya kaldığının farkına varmalı.

 

Neden mi?.. Nedeni çok basit. CHP Tekirdağ Parti Teşkilatı, “koltuğuna oturduktan sonra partisini gönlünden silen, her fırsatta partililerin önüne set çeken, vatandaşın asla ulaşamadığı bir makama yönetici tayin etmesinden dolayı sabıkalı. Şimdi de o yönetici, CHP’nin sabıka sayısını arttırmak için para ile bir takım araştırma şirketlerine sahte anketler düzenleterek … sanki  “Tekirdağ halkının % 50,8’i onu Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olmasını istiyormuş gibi ulusal gazetelerde göstermek istiyor.” 

 

Oysa gören göz, duyan kulak kılavuz istemez. Bugün Tekirdağ sokaklarına çıkın. Köylerine gidin seçmene sorun bakalım ne diyecek? Her on kişiden biri bile onun ismini duymak dahi istemiyor. CHP Ankara Genel Merkezi “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı” seçimini kazanmak istemiyorsa… buyurun size en kısa adres.

CHP Parti üyelerinin verecekleri oylar ile tamamlanması beklenen bu süreç, henüz Belediye başkanlarının seçilip ortaya konmadan sanki seçilmişler gibi isimlerinin geçmesi… adaylarını belirleyecek olan  parti üyeleri üzerine rezerv koymak ise işin cabası.

CHP teşkilatında çalışan ve hakkının yenmemesi gerektiğine inandığım bir tek aday var. Sn Şerafetdin Terzi. Sebebine gelince, Terzi’nin 7-8 ay öncesinden mücadeleye başladığına, gitmediği köy, sorununu dinlemediği vatandaş bırakmadığına bizzat şahit oldum.  Yüksek gönüllü biri değil.  Sn Terzi ile bundan 5 ay önce yaptığım bir söyleşide;  bana adayların  “Temayül Yoklaması ( Sandık )”  ile belirlenmesi gerektiğini, en uygun yolun bu olacağını ifade etmişti. Haklı çıktı. Onca mücadeleden sonra Ankara’nın anket sonucuna göre adayı belirleyeceğim demesine, sonra bundan vaz geçip sandık demesine kırılmadığına eminim. Aslında anket mi, sandık mı… cümlesinin altını doldurmak lazım. Birlikte şöyle bir hayal kuralım. “Anket sonucuna göre aday belirlenecek. Önde olan kazanacak.” Peki sormak lazım o zaman; Anket yapıldı. Sonuç ve kazanan belli…

Biz kazananı neden bilmiyoruz?

Kazanmasını istediğiniz aday ankette başarısız mı oldu?

Ankette başarı sağlayamayan adaya, başarı sağlar belki diyerek ‘sandık’ ikinci bir şans olarak mı verildi?

O aday sandıkta da başarısız olursa dan hareketle, yapılacak olan Temayül Yoklaması sonuçları açıklanmadan… sonuç açıklamak için sandıklar Ankara’ya mı götürülecek?

 

Hayal bu ya neden olmasın? Bunun bir örneğini AKP’nin Tekirdağ İsmet İnönü Spor salonu’ndan seçim sandıklarını kaçırması ile yaşamadık mı?28 Kasım 2013 Perşembe 21:34
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG