22 Haziran 2018 Cuma

İHBAR HATTI

Silvio Berlusconi olsaydı teneke bağlardık...

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com

Oturduğum yerde acaba bugün ne yazsam diye düşünürken aklıma aniden içinde  bulundukları makamı seks skandallarına kurban eden siyasiler yada devletin kurumlarına siyasetten taşınanlar geldi. İlham kaynağım ise basınının gündeminden düşmeyen 77 yaşındaki İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’den başkası olamazdı.

Bizimle ne alakası var diye sakın düşünmeyin. Mesela bizi Berlusconi’den Allah korumuş, ya Türkiye’de bir siyasetçi yada belediye başkanı olsaydı ne yapardık. Öyle değil mi? Düşünebiliyormusunuz Silvio Berlusconi belediye başkanı olmuş belediye personelinin tamamı bayan. Erkek olarak bir tek o.

Hoş Türkiye’de onun belediye başkanı olduğu yerde bayanların olma ihtimali olmazdı ama herhalde erkeklerde teneke bağlayarak görev yaparlardı. Ülkemizden “Clinton, Berlusconi, Sarkozy” gibi uluslararası medyaya malzeme olacak çapkın bir siyasetçi henüz çıkmadı ama kendi sınırlarımızda var olan çapkınlarımız da unutulmamak üzere magazin dünyasında yerini aldı.  

Dönemin İçişleri Bakanı CHP’li Hasan Fehmi Güneş, sinema oyuncusu Aynur Aydan’ın evine girerken gazetecilere yakalanmış, olay uzun süre gündemde kalmış, Hasan Fehmi Güneş istifa etmek zorunda kalmıştı.

Kamer Genç, oğlunun Or-An’daki evinden Hayal adındaki dansöz ile çıkarken yakalanmış gazetecilere “Çiçekleri sulamaya geldim” demişti.

Ayla Karaduman ile yasak ilişkisi olan dönemin DYP’li Bakanı Hamdi Üçpınarlar’ın ilişkisi ortaya çıkmakla kalmamış, ikilinin sevişme kasetleri de medyaya yansımıştı.

Dönemin Gümrük ve Tekel Bakanı CHP’li Tuncay Mataracı’nın, Işık Yavuz ile yaşadığı aşk, gündeme bomba gibi düşmüş, ama Mataracı, çapkınlık yaparken yakalanan sonra da istifa eden Hasan Fehmi Güneş’in aksine istifa etmemişti. 

Dönemin Başbakanı Adnan Menderes’in, soprano Ayhan Aydan’la ilişkisi 5 yıl sürdü. Cumhurbaşkanı Bayar’ın, “Muhalefetin kulağına gider” diye Menderes’ten sonlandırmasını istediği ilişki, Aydan’ın hamile kalması, Menderes’in yeni bir sevgili bulmasıyla bitti ama hâlâ gündemde...

Yukarda gördüğünüz gibi içlerinde hala Silvio Berlusconi gibi gündemde kalmayı dünya gündemine malzeme olabilmeyi başaran biri yok. Ama yarın ne getirir bilinmez. Silvio gibi biri çıkar. Akşamları klavye başında Fransız bayanlar ile aşk fantezileri kurar, üstelik fantezilerini 69-79 mum, ah, ooh diye süslerse neden olmasın.

Nereden aklıma geldiyse yazdım işte. Ulusal medyamızda yer alanlar “siyasi çapkın”lardan bazıları “delil yetersizliğinden” sadece “fısıltı gazetelerinde” dillendirildi ama bazıları var ki, istifa ettirdi.

  


28 Haziran 2014 Cumartesi 00:00
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG