22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Paçalarınız mı tutuştu?..

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com

AKP’nin ayakta durma mücadelesi verdiği bu günlerde, bizde vatandaş olarak… film başladığı sırada… biletçinin karanlık karidorda bize oturmamız için gösterdiği yerdeyiz. Yerimize oturduktan sonra, kısa bir süre bocalayıp oynayan filme adopte oluyoruz. Filmi ilk yarıda anlamayanlar ise, 2. Antraktan sonra anladığı kadar yada anlamadığı filmi, geç kalmanın sancısını yaşamamak için bir başka gün erkenden bilet alarak yerini aldığı koltukta karşılamaya çalışıyor.

‘İyi siyasetçiler’ …

Aslında filmin konusu o kadar açık ve belirgin yazılmış ki, yazarından editörüne, oyuncusundan figüranına kadar emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım.

Belki de bu film ülkemiz insanları için bir şans. Öyle ya, anlayamadığı bir filmi tekrar seyretmeyi kim ister?  

Anladığımız ne vardı diye baktığımızda cevap vermek filmi izlemekten daha basit; ‘iyi siyasetçiler’ … 

Anlamadığımız ne vardı diye baktığımızda cevap vermek yine basit; ‘İktidarı büyük bir güç olarak ellerinde tuttukları halde kanunlardan kaçıyor olmaları.’

***

"Bu halkı aptal, cahil, salak yerine koymak..."

Seçim sandığının arkasına gizlenerek ülkede sivil bir darbe yapanlar.. Bu güne kadar biz yargıya karışmayız, herkes için 'adalet... görevini yerine getirir' diyenler ise, bize söyledikleri yalanlara meğer onları hep alet etmişler! Halkın karşısına çıkıp ne diyecekler. Nasıl hesap verecekler. 17 Aralık’ta ayakkabı kutularından çıkan 4,5 milyon doların izahı ne olacak. 4. Vekilin hırsızlık, yolsuzluktan dolayı istifalarını nasıl izah edecekler. Adaletin kendilerine kadar uzanmasından korktukları için… yüzlerce polis, hakim, savcıyı akarte ederek Bilal Erdoğan’ı yargıya karşı faşistlik yaparak korumaya çalışmadıklarını nasıl anlatacaklar.

***

“Yeniden istiklal savaşı veriyoruz” diyerek milyonları peşinden koşturmak isteyen Başbakan Erdoğan, yapılan hırsızlıkları aklamak için 'suçlarına milyonları alet edebileceğine nasıl da  inanıyor!' Bu halkı aptal, cahil, salak yerine koymak değil de nedir? Bu halk ona dürüstlüğünden, temizliğinden, ‘yolsuzluk, hırsızlık yapanı babamda olsa af etmem’ demesine… göstermeye çalıştıkları samimi Müslüman inancına güvenerek oy vermedi mi? 

Paralal devlet tutturmuş gidiyorlar.

Tamam doğru ama siz bu paralel devlet ile işbirliği içindeyken neden sesinizi çıkartmadınız.
İktidar, bugün kavga ettiği cemaatle omuz omuza vererek, on bir yılda devletin ve sivil toplumun bütün önemli kurumlarını ele geçirmedi mi? Neden Ergenekon, Balyoz davasından düzmece şahit ve ispat edemediğiniz suçlardan… yüzlerce asker, sivil, gazeteciyi, aydını Silivri toplama kamplarına attınız? Aynı paralel devlet sizin hırsızlık ve yolsuzluklarınızı ortaya çıkardığı için mi paçalarınız tutuştu?..

***

HSYK, Adalet Bakanı'na teslim edilirse hukuk biter.

Polisi elinde oynatan AKP, hâkimlere ve savcılara da aynı şeyi yapabilmek için kanun değiştirmeye hazırlanıyor! HSYK, iktidara bağlandıktan sonra milletvekillerinin, Adalet Bakanı'nın yani iktidarın izni ve onayı olmadan hareket edemeyecek demektir. Şuna benziyor; sen benim hısım ve akrabalarımın suçunu delillere dayandırsan bile ben izin vermeden böyle bir şey yapamazsın… Bu mu dur, daha demokratik olmak? Bunun adı, olsa olsa diktatörlük veya faşistlik olur.

***

Ülkemizi karıştırmak isteyen dış mihraklar dün de vardı… elbette bu günde var. Amerika’sından İsrail’e, İngiltere’sinden İran’a her zaman da olacak. Sizleri vekil olarak oraya niye çıkardık! Ülkemize karşı kurulacak tuzaklardan bizi uzak tutun diye. Türk tarihinde ülkemize karşı kurulan en büyük tuzaklardan olan… "Büyük Ortadoğu Projesi" (BOP) yada ülkemizi bölünmeye götürecek işbirlikçilerle hareket edin, vatandaşlarımızı işsiz, aşsız, açlık sınırına çekerek, kendi sorunlarından fırsat bulup ta... başını kaldırarak, durun bakalım beyler siz ne yapıyorsunuz demelerini engellemek için değil.

***

Konunun tamamını özetlemek gerekirse. Ve durum aynen böyle devam ederse…

 

Onlara çok iyi maaş, süper emeklilik, ömür boyu vekilliğin bütün nimetlerinden en üst seviyede yararlanma…  

 

Vatandaşa ise bol miktarda jop, biber gazı, işkence ve pala…

 

 

 

 12 Ocak 2014 Pazar 05:31
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG