22 Haziran 2018 Cuma

İHBAR HATTI

Onun arabası var güzel mi güzel

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.comBiz gazeteciler bazen zor durumda kalırız. Nedir bu zor durum? Aynı anda iki ayrı haber değerinde bilgi gelir ve önce hangisini yazalım diye tereddüt yaşarız. Bugün de onlardan biri oldu. 2 ayrı haber niteliği taşıyan bilgi geldi. Bunlardan hangisine öncelik verelim diye düşünürken her ikisini de yayınlama kararı aldık.

Birinci bilgimiz bize aktarılan park bahçeler müdürlüğümüzün Baykallar mevki Papatya Sitesi'nin yanında bulunan sera şeklindeki deposundan çıkartılarak daire başkanlarının, müdürlerin evlerine, yazlıklarına, köylerdeki bahçelerine çiçekler, ağaçlar, nadir bulunan bitkilerin taşındığı ve ekildiği yönünde. 'Sinek küçük ama mide bulandırır' diyerek gerekli incelemelerin derhal yapılması gerekmekle birlikte, bu tür bitkilerin ekonomik değeri de yabana atılmayacak kadar yüksektir. Ayrıca park bahçeler müdürlüğü içersinde yetki tartışmasından dolayı bir çatışmanın olduğu, çalışanların bundan rahatsız olduğu ve kimin ne iş yapacağı karmaşası  yaşandığı bize iletilen bilgiler arasında yer aldı.

İkinci paylaşılan bilgi ise, yapılan iddiaya göre Çevre Koruma Daire Başkanı'nın altına bir müteahhit firma tarafından araç verildiği yönünde. Sayın Özge Dora'nın bu aracı kullandığı söylenmekte. Oysa biz Sayın Özge Dora'yı tanımamıza sebep olan olayı bundan bir kaç ay önce bir firmanın ihalesinde 'mazot içerden mi yani belediyeden mi yoksa dışardan şirketten mi olacak' tartışması sonucu; dışarıdan alınacak mazota karşı çıktığı, benim dediğim olmazsa istifa ederim resti ile tanıdık.

Şİmdi ise Çevre Koruma Daire Başkanı Özge Dora'nın  müteahhit bir firmanın aracı Audi A3 ile gezdiğini öğrenince; bu aracın mazotu nereden sorusu geliyor aklımıza! Önceden yaşanan olayda da gerçekler anlaşılamamıştı. Resti karşılığı hata düzeltildi mi? yoksa daire başkanımız hataya eşlik mi etmekte?  

 25 Temmuz 2015 Cumartesi 13:17
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG