22 Haziran 2018 Cuma

İHBAR HATTI

Ona sorulan soru 'çok kazık çıktı'

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.comParti için utanç verici bir durum. Her fırsatta sözde "sosyal demokrat parti" olduklarını söyleyen CHP yönetimi, CHP Milletvekili aday adayı olanlara 'siz istediğiniz kadar üyeler ve halk tarafından destek görün, sizi ben istediğim sıraya çıkartır belki de listede hiç yer vermem. Sağım, solum belli olmaz başınıza kontenjanla birini getirir listeyi düzenleme işini ona bırakırım. Nasıl olsa o, iki dönem bunu yaptı ve tecrübe sahibi üçüncü kez de listelere el atsa ne olur.'

Ya kardeşim, burası Zimbabve mi? Burası Türkiye çapında CHP'nin kalesi. Ülke genelinde buradan aldığın desteği alabildiğiniz bir başka yer varsa söyleyin biz de bilelim.

İstenen adaletli ve demokratik bir şekilde aday adayı belirlenecek seçim sürecini yaşamak. Ha, biz buna alışık değiliz 11 yıl boyunca AKP'den ne öğrendikse onu yaparız dersen, sana sizin atadığınız memur yaptığınız belediye kadrolarından tutun güvenmediğiniz parti üyelerine ve aday adaylarının etrafında sandığa bir an önce gitmek isteyen binlerce kişiden bir Allahın kulunu sandığın yüz metre civarında göremezsiniz.

Siz, Ekmeleddin faciasından hiç mi ders almadınız. 17 milyon sandığa gitmeyen vatandaşın önemli bir kısmının tek sorumlusunun siz olduğunu bakıyorum da çabuk unutmuşunuz. Ama merak etmeyin, Atatürk'ün partisi diye size güvenen seçmen sizi unutmadı. Ayrıca, (Atatürk'ün partisine gönül verenlerin neleri de unutmadığını) ilerleyen zamanda yazacağım.

Şaka gibi...

Milletvekili aday adaylarından birine benim haklarımı Ankara'da savunacak biri önce kendi seçilebilme hakkına sahip olmalı ki ona oy verebileyim bu seçim sistemi hakkında ne düşünüyorsun dendiğinde "elimden birşey gelmez. Ben henüz o yetkili makamda değilim" dediğinde aslında yapacağı tek şey "evet haklısınız ben aday adaylık sürecimden halkımın haklarını demokratik bir seçimle gelmediğim yerde koruyamam diyerek ayrılmak olmalıydı." Türkiye gündemine bomba gibi düşer herkesi peşinden sürükler, belkide birilerin tekelinde kalmaya aday olan Tekirdağ'ın makus kaderini değiştirerek tarihine adını altın harflerle yazdırırdı.

Çok şanssız bir milletvekili aday adayıymış. Ona sorulan soru çok kazık çıktı. Okulda öğrenciye sorulsa kesin bütünlemeye kalır. Yukarda yazdıklarımı başkalarının yanında ciddiye almasanız da yanlız kaldığınızda içinizin yandığını biliyorum. Silkelenin beyler birlik olun. Tepeden inme kontenjan'a, temayül adı altında demokratik olmayan dikta sıralamaya karşı çıkın.

Binlerce insan yanınızda olacak. Korkmayın...

bir dost.

Senin Baykal'dan neyin fazla...

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal milletvekili adaylığı için başvurduğunda. "Ben ön seçimin, bir siyasi partinin kendi siyasi kimliğini, siyasi temel değerlerini, ilkelerini ön plana çıkaracak bir siyaset yöntemi olduğunu düşünüyorum diyerek Kılıçdaroğlu'nun kendisine teklif ettiği kontenjan ile atanmayı kabul etmedi.

Son söz:

Deniz Baykal'ı destekliyoruz diye bütün belediye başkanlarından imza toplama talimatı verdiği eski İl başkanını bile Kılıçdaroğlu'nu destekleyerek ters köşeye yatıran sayın kontenjan, gel bu seçimlerde sen de demokrasiye katıl ve ön seçim iste. "Senin CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'dan ne fazlan var. Baykal, yapılacak olan ön seçimle gelmesini demokrasi zaferi olarak değerlendirirken, sen kontenjan ile gelmeni ne şekilde açıklayacaksın...    

 

 

  


28 Şubat 2015 Cumartesi 02:01
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG