22 Haziran 2018 Cuma

İHBAR HATTI

Nur topu gibi '3 çocuğumuz oldu'

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com3 tane nur topu gibi çocuğun 8 Mart'ta dünya'ya geleceğini müjdeleyen rüyaları görenler, rüyalarında gördükleri çocuklardan tombul olanının diğerlerine göre daha kurnaz olduğundan öteki taraftan kontenjan ile gelerek (alın yazımız) olacağını, Malatyalı kızçemizin ise Malatya'da dünya'ya gelmesi gerekirken yanlışlıkla Tekirdağ'da dünya'ya geleceğine,  mezhepçilik kartını kullanıp bölgemizde ipleri elinde tutarak Tekirdağ'ın birleştirici gücü olacağını, en son dünya'ya gelenin ise...
3'cü bebek olarak...
7 Haziran seçimlerine kadar...
uykusuzluk ve gaz sorunu çekerek yaşayacağını müjdelediler.

Bunun üzerine çocukların ve kendi geleceğini ahde-vefa duygusuyla teminat altına almak isteyen birçok belediye başkanları ve İlçe teşkilatları büyük bir yarış içine girdi.


Gençlik teşkilatları özel ilgi göstererek attıkları mesajlar ile isim babalığına bile soyundu. Hatta bu işler kadınsız olmaz, üstelik bugün "8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar günü" hadi bizde çalışalım diyerek kadın kolları bile 'parti üyeleri fazla yorulmasın diyerek ellerinden geleni ardına koymadı.'

8 Mart'ta Milletvekili aday belirlenmesi için CHP parti üyeleri tarafından yapılan temayül yoklaması hastanede doğum sancıları çeken Tekirdağ CHP üyelerine '3 tane nur topu gibi evlat' verdi. Allah, analı babalı büyütsün diye tebrik mesajları almadan, parti üyelerinden bu çocuklar benden değil sesleri çıkmaya başladı.

Akabinde DNA testleri yapılmadan biz Trakyalıyız bunlardan biri Ankaralı, biri Malatyalı bir diğerini Allah kayıra diyerek 'nur topu gibi doğan 3 bebeği' çocuk esirgeme kurumuna mı versek arayışları başladı.

Bir yandan kendisini aldatanların omurga varmış gibi "bana mutlaka destek olacağına söz veren ve arkasında durmayanları kendi dünyaları ile baş başa bırakıyorum. Genel seçim sürecinde umarım dik dururlar." diyen hayal kırıklıkları.

Bir yandan sanki o işin içinde kendisi hiç olmamış gibi "Emek hırsızı emeği savunamaz. Oyunu satan, makarna ile kömürün hesabını soramaz. İbadethanede siyasi pazarlık yapan gerici yobaza karşı duramaz. Eylemi ile söylemi bir olanların mücadelesi sürüyor. Sol yanınız kararmasın." diye kafa tutmalar...

Bir yandan da ne kadar memnun olduğunu anlatan kontenjan ile dünya'ya gelen çocuk.

Sanki burada ön seçim yapılmış ve kendi de ön seçimle gelmiş gibi dalga geçercesine parti üyelerine attığı mesaj da "Sosyal demokrat bir partiye ve Tekirdağımıza yakışır şekilde, örgüt gözetiminde Milletvekili ön seçimi başarı ile tamamlanmıştır. Tüm üyelerimize ve ön seçime katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor seçilen arkadaşlarıma yürekten başarılar diliyorum. Sonuçların Tekirdağımıza hayırlı olmasını temenni ederim." diyor.

 

Evet, Tekirdağımıza yakışır şekilde "seçim başarı ile tamamlanmıştır." 7 Haziran'da oy kullanacak halkımıza 'hayırlı' olsun.

 


12 Mart 2015 Perşembe 03:56
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG