22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Neymiş, özgürlük istiyorlar mış...

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com

Herkes akan kanın durmasını istiyor. Ve herkes akan kanın nasıl durması gerektiğine de kendi penceresinden bakıyor. Ama ortak alanda buluşulan nokta akan kanın durması!..

İyide bu nasıl olacak?

Türk cephesine bakıyoruz Ana muhalefet dahil, süreçten haberi yok. Perde arkasında bölücü başı ile yapılan pazarlıklardan iktidar dahilinde birkaç kişiden başka kimsede ne olduğunu bilmiyor! Bu durumda ister istemez Kürt sorunu hakkında muğlak ta olsa konuya kendi tarafımızdan bakarak yorum yapmak gerekiyor.

Bu süreçte nemi olur, bana göre bu süreçten sonra ne olacağı… hele, hele Yeni Anayasa kabul edildikten sonra, Kürt vatandaşlarımızın dağlarda Mehmetçik ile çarpışma esnasında öldürülen teröristlerin, kimin yada kimlerin emirlerinden sonra katledildiklerinin hesabının sorulması ve Dersim benzeri süreçler başlar.

Türkiye Cumhuriyeti’ne ve değerlerine karşı esas av başlarsa Ergenekon, Balyoz vb… davalardan içerde tutulan komutanlarımızın haricinde ister hala görev başında, ister emekli olmuş askerler, soykırım yapmak yada sebep olmak suçlarından hizaya çekilebilir.

Bu arada “medyada katil apo, kalleş pkk diye manşet atan gazeteler ve yazarlar da unutulmaz tabiî ki”… Eee hesap sorulması lazım.

Şuda bir gerçek; Millet bıktı kimse dağlarda sebebinin ne olduğunu bile bilmeden çocuklarının can vermesini istemiyor. Bazı yazar arkadaşlara ve siyasi partilere baktığım zaman Türkiye Cumhuriyeti’ni ve vatandaşlarını düşüdükleri falan yok. Onların derdi “kandan beslenmek” kimileri belli tabakanın oylarınla, kimileride Atatürk ile kandırdıkları sayesinde okunarak nemalanma peşinde.  ( Bunların isimlerini alt, alta yazmaya gerek yok.)

Biz bunları hak ettik.

Nasıl hak etmeyelim, hak edenler arasında Kürt vatandaşlarımızın da olduğunu unutmayalım. Neymiş, özgürlük istiyorlar mış. Ya sizin istediğiniz özgürlükleri biz Türkler’de istiyoruz. Evet istiyoruz da neyi nasıl isteyeceğimizi bilmiyoruz.

Şöyle Yunan halkı gibi sokaklara çıkıp, sen öğrencilerin hakkını kısıtlayamazsın, yada elektiriğe, suya, ete, süte kafana göre zam yapamazsın. 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 3 bin 280 lira olduğunu haykırıp neden bana hırsızlık, yolsuzluk yapmama cinayet işleyip gasp yapmama sebep olacak olan asgari ücret olan 773,01 lira’yı reva görüyorsun? Diyemiyoruz!..
Ondan sonrada üç, beş kendini bilmezlerin peşinden koşarak kuru bakliyata beleş diye tav oluyoruz.
Olmadı, özgür olursan hergün baklava börek yersin diye kandırıp dağa çıkarır hergün oluk oluk kanını içmeye kalkarlar…

Bdp’lilerin, Kürt halk’ının haklarını arıyoruz diye soytarılık yaptığını… halklar, ama basından ama görsel medyadan takip ediyor, ne siz nede biz aptalız. Biz sadece derin bir uykuda uyuyor başımızdakiler bize ninni söylediği müddetçe uyumaya da devam edeceğiz. Ama duyuyoruz!.. biliyoruz ki siz Başkanlık sisteminin ardından, Apo’ya özgürlük verilsin diyerek kan akıtmaya… Apo özgür olduktan sonra da bağımsız Kürdistan için kan akıtmaya devam edeceksiniz.

Bilinenleri yazdığımın farkındayım ama seslendirilmiyor!... Umarım Sn. Erdoğan’ın bize henüz açıklamadığı pazarlıkların ardında ona helal olsun diyecek sebepler vardır. Hiçbir siyaset adamı korkmadan çözüme ulaşmak için mücadele veremez. Mutlaka onlarında korkuları var.

 

Bu gidişatın yeni bir av partisine dönüşmemesi dileğiyle…
Hoşça kalın.22 Mart 2013 Cuma 03:29
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG