22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Neden son şans? Çünkü, Atatürk yok.

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com

Hiç uzatmadan direk konuya gireceğim. Malum konu, Türkiye genelinde yerel seçimler. Bütün siyasi partilerin odaklandığı tek konu. Vatandaşın sorunlarının seçim sonrasına bırakıldığı bir zaman.

Aman sakın banane demeyin. Bu seçimlerde belirleyeceğimiz adayların hemen derhal hizmet vermeye başlamasının genel seçimlere nasıl yansıyacağı söz konusu. En önemli getirileriden birinin de mevcut olan hükümetten şikayeti olanların genel seçimlere gitmeden tepkisini vereceği oy ile belirlemesi.

Ortadoğu’nun şekillendirilmesi ile başlayan Taksim-Gezi ile yürüyen, Mısır’ın, Suriye’nin kısacası Arap baharının “Türk baharı”na, yoksulluk sınırının en alt seviyelere düşmesine, kıdem tazminatlarının kaldırılmak istenmesine, sigortalı olmanın ve sigortalılık sürecinin emeklilik ile son bulmaması için oynanan oyunlara, bireysel hak ve özgürlüklere tecavüz edilmesine, Andımızın, ulusal birliğimizin kısaltılmış adı olan “TC” ibaresinin kaldırılmak istenmesine…   kısacası; Türkiyemizin bir daha tekrarı olmayacak şekile dönüştürülmek istenmesine engel olmanın son şansı.

Neden son şans? Çünkü, Atatürk yok.

Bizlere yön verecek yada dönüşü olmayan yolda hop dur bakalım, bu şekilde olmaz diyebilecek bir Mustafa Kemal daha maalesef yok. Ama onun tarif ettiği yolda ilerleyen Türk halkı var. Tehlikeyi görecek ve en iyi kararı mutlaka verecek.

Kendimi bu açıklamayı en kısa yoldan yapmak zorunda hisettim. Yukarda yazdığım dünya gündeminde bulunan sorunlarla yerel seçimlerin ne alakası var diyebilirsiniz. Ancak dünya gündeminde (Onların şekllendirdiği) ve hemen ülkemizin yanıbaşında ve içimizde bulunan zorla sokulan o sorunların vereceğin oy ile şu alakaları var.

 

Anlamayanlara alt yazı veriyorum;                                                      

 

Senin yaptıklarını destekliyorum. Sen yoluna bildiğin gibi git. Ben yerel seçimlerde kullanacağım oy ile Habur’a gönderdiğin seyyar mahkemeleri, Abdullah Öcalan adlı bebek katilinden korkuyla aldığınız icazetler doğrultusunda önce askerleri içeri tıkarak, ülkemizin topraklarından ödün vererek Diyarbakır’ı Kürdistan’ın başkenti olarak görmek, yurtta yer bulmayan kızlarımızın (o…pu ) ailelerinin ise (p…enk) olarak adlandırmak, Konya Valisi’nin vatandaşlarına Gavat ( pez…nk) … Atamızın emanet ettiği gençlere terörist … olarak belirlenmesinin tabiî ki vereceğimiz oylar ile alakası var.

 

‘Şimdi seçim zamanı’

 

Tekirdağ İlimiz, yerel seçimlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kim olmalı sorusunu sanırım aşmış durumda. AKP ne durumda diye baktığımızda, AKP kendi adaylarının bile kendi partisine güveni kalmadığı bir ortamda seçim yarışına girmek üzere. AKP’nin İsmet İnönü Spor salonunda yapılan adayların belirleneceği oylamadan sonra seçim sandıklarının sonuçları açıklanmadan adeta kaçırılırcasına Ankara’ya gönderilmesi sandıktan demokratik bir ortamda kimin çıkacağını bekleyen adaylar arasında şaşkınlık yarattı. Seçim sandıklarının alel acele kaçırılmasından haberi olan halk şeffaf ve demokratik bir seçim olmasını zaten beklemediklerini belirtti.

 

“Tekirdağ’ın yakaladığı bir ilk olabilir” 

Bu arada CHP’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde yarışan aday, adayları çalışmaları ile göz doldurdu.  CHP’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı adayını belirlemesinden sonra diğer adayların seçilen adayın etrafında toplanarak destek verecekleri belirtiliyor. CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında CHP aday, adaylarından Şerafetdin Terzi diğer adaylara göre oldukça fazla olan çalışmalarından dolayı  açık ara önde görünüyor.

Tekirdağ İlimizin bütün köy ve kasabalarını dolaşarak “Sıkmadık el, bakmadık göz bırakmayacağız” sloganı ile yoluna devam eden Şerafetdin Terzi, Tekirdağ’ın bütün köy ve kasabalarına gittiğini isim ve sayılarıyla ifade ediyor. Terzi’nin kendini yukarlarda görmeyen, farklı bir duruşu var. Çerkezköy’de düzenlenen Ata'ya Saygı Nöbetinde Gençlerimizle birlikte Bayrağımızı göğsüne dayayarak Bayrak nöbetini tutması, ‘kollarını iki yana açarak bir belediye başkanı olacak kişinin bunlarıda yapar mı canım diyerek eleştiri getirecek olanlara bile fırsat veriyor olması, benim gözümde işte bu… belkide Tekirdağ’ın yakaladığı bir ilk olabilir diye düşünmeme sebep oldu.’  Bu izlenimi Tekirdağ’lı vatandaşlardan bizzat aldım. CHP, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kim olmalı, nasıl biri olmalı dediğimde…

Çoğunluk olarak Şerafetdin Terzi oldu.

 21 Kasım 2013 Perşembe 03:36
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG