22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Korkuya gerek yok. Erken seçim tek çare.

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com

Türk milletini kendilerine kul yapma çabası içinde olanlara yazıklar olsun. Bütün dünya Türk milletinin uyanışını, demokratik haklarını sonuna kadar koruyor olmasını taktir edip manşet yaparken... bizde medya özellikle beyaz tv ve benzeri kanallar, direniş yapan halkımıza utanmadan provakotör diye hitap edebiliyor. Bunların cibiliyetinin, “ ülkemiz kurtuluş savaşı verirken damat Ferit gibi vatanını satan uşaklardan bir farkı olduğunu sanmıyorum.

 “ Taksim’de verilen mücadelenin bu güne kadar milletimizin hak ettiği şekilde yönetilmediğine karşı geliş, karşı duruş olduğunu hepimiz biliyoruz. Demokrasi isteyen halkın, demokrasinin kendisine karşı kullanılan tehlikeli bir silah olduğu fark etmesi, kimsenin önünü kesemeyeceği bir patlama yapmaması elbette düşünülemezdi. Hayatın her alanında kendi toprakları üstünde yaşayanlara tecavüz sayılabilecek özel hayata bile müdahale toplumu gerdikçe, gerdi. Bu olay bizi nereye götürür? Bu tepki, yakın gelecekte olması muhtemel ayaklanmanın küçük bir provası mı? Bu direniş polisin Taksim’i terk etmesiyle son mu bulmalı? Taksim Gezi için ülke genelinde direniş gösterdiği için tutuklanan 939 kişinin serbest kalması içinde diretilmeli mi?

Sporcusundan, sanatçıya, bilim adamından, seyyar satıcıya, bakkalından, kasabına kadar hiç kimsenin memnuniyetinin kalmadığı bu hükümet, derhal erken seçim kararı alarak ne kadar demokrasi aşkıyla dolu olduğunu halkımıza göstermeli. Neredeyse her Allahın günü iktidarın yaptırdığı anketler %56 oy oranına sahip olunduğunu gösteriyor, o zaman korkuya gerek yok. Hodri meydan.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, katıldığı NTV canlı yayınında Taksim'de yaşananları değerlendirirken, Polisin çekilmesi çok doğru bir hareket. Belki geç kaldı, daha önce çekilmesi gerekirdi. Çünkü vatandaşlar demokratik ülkelerde kendi fikirlerini, tavırlarını, düşüncelerini, ortaya koyabilirler. dedi. Bu görüş en başında sergilenmeliydi. Umarım burada verilmek istenen mesaj, bundan sonra alınacak olan her türlü kararın sadece belli kesimler için değil,ülkemizde yaşayan herkesin çıkarları doğrultusunda, özel hayatlara müdahale edilmemesi yönünde olmalı.

Hükümet kanadından yapılan açıklamalara göre, her ne kadar açık, açık söyleyemeselerde bu sadece Taksim’de değil, hayatın her alanında geri atılan bir adım.

 

“Sosyal medyada paylaşım rekoru kıran ünlü sanatçı Şebnem Ferah’ın dediği gibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, erk sarhoşluğunu bir kenara bırakıp hata yaptığını kabullenip Türk halkından özür dilemeli.”02 Haziran 2013 Pazar 04:43
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG