22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Kılıçdaroğlu'nun tek silahı "KONTENJAN"

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com

'Cumhuriyet Halk Partisi' ulusal bağımsızlığı kazanan, Cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve Ulusal Birliği sağlayan Parti değil mi? 'Cumhuriyet Halk Partisi' kendi sitelerinde kendini böyle tarif ediyor. Sokaktaki vatandaştan kendi üyelerine kadar şimdi herkes şaşkınlık içinde. Ve son kez...
"Aslına Dön" diye uyarıyor.

Türkiye için kritik önem taşıyan 7 Haziran 2015 Genel seçimlerinden önce CHP'ye ne oluyor. CHP kimlerin tekelinde. Hani biz bunu Ekmeleddin İhsanoğlu Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterildiğinde yaşamış ve sandığa gitmeyen 17 milyon seçmenin en az 5 milyonu nun CHP'li seçmen olduğunu tesbit ederek hatalarımızdan ders aldığımızı beyan etmiştik.

Hani o ulusal birliği sağladığını iddia eden partiye ne oldu da şimdi neden kendi evinde birliğini sağlayamıyor. Ben size söyleyim; Bu işler Cumhuriyet devrimlerine karşı çıkıp, "ben Dersimli Kemal'im" yada Sezgin Tanrıkulu'nun katıldığı Tv programında salya, sümük ağlamaklı bir şekilde Tunceli'de Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmaya yönelik ayaklanmaların bastırılmasına "Ben Dersim'de yaşananlardan ve Kürt halkından defalarca kez partim adına özür diliyorum ve Genel başkanımın bundan haberi var" açıklamaları Ekmeleddin'in getirdiği başarısızlıktan ders alınmadığı gibi önümüzdeki genel seçimlerde de Atatürk'ün partisi olan CHP'ye gönül verenlerin paralele kurban edileceği izlenimlerini veriyor.

CHP'nin tüm bunlardan kurtularak iktidar olmasının bir tek yolu var. Türkiye'de kendi bölgelerinde yaşayan ve örgütten gelerek aday, adaylıklarını açıklayanların mevcut olan vekiller ile birlikte ön seçime girmek.

Hatta mümkünse...
kendi bölgelerinde evi barkı olmayanları...
bu seçimden men etmek.

***

Kendi üyelerinden korkup ön seçimden kaçan başarısız milletvekillerine 'ön seçime nasıl bakıyorsunuz dediğimizde' bize, ön seçimi ballandırarak anlattıklarına ama size, genel başkan yardımcısı olacak kadar yakın oldukları halde "Ankara genel merkez nasıl bir karar alır onu ben bilemem" dediklerine şahit oluyoruz!
Biz safız ya...
onların ön seçimden kaçtıklarını anlayamıyoruz!..

Bu vekillerin bize ön seçimin ne kadar demokratik olduğunu anlatıklarını acaba sizin yanınıza geldiklerinde de...
anlatıyorlarmı diye...
merak ediyorum.

Neden ön seçim istemedikleri ortada...
Tekirdağ'da Onlardan daha güçlü adaylar var. " İlhami Özcan Aygun, Adem Dalgıç, Mehmet Nuri Saygun, Şerafettin Kurt, Şerafetdin Terzi, Ali İhsan Erdağ..." ve dahası var. Onlar, İlçe, Köy, Sokak, Mahalle köşe bucak CHP için koşuyor, harcıyor, özel hayatından feragat ediyor.
Ve en önemli farkları...
Tekirdağlı oluşları.
Onları herkes tanıyor...
Herkes onlarla çayını, kahvesini içiyor...
Dokunuyor, dertleşiyor... 
 
 
Kılıçdaroğlu'nun tek silahı "KONTENJAN"

81 İl'in adaylarının ön seçimlerle belirlenmesinden yana olduğunu açıklayan Kılıçdaroğlu’nun parti tüzük ve yönetmeliklerinin parti yönetimine tanıdığı milletvekili adaylarının yüzde 20’sini merkezden belirlenmesi için kontenjanının tamamını kullanacağı biliniyor.
CHP parti genelgesi kapsamında örgüt yöneticiliklerinden geçen hafta istifa eden 30’u aşkın il başkanı olmak üzere 200’e yakın partiliye Kılıçdaroğlu, “Ön seçime girin. Örgütten geliyorsunuz, örgütü tanıyorsunuz. Ön seçime girmekten çekinmeyin. Sizinle ilgili kontenjan kullanılmasını beklemeyin” mesajını ilettiği gelen bilgiler arasında.

Tamam, buraya kadar herşey güzel görünüyor da Sn Kılıçdaroğlu merkez yoklamısıyla Orta Anadolu ve Orta Karadeniz'in bazı kentlerinde adayların kontenjanla belirleneceği haberini dışarıya sızdırırken neden acaba şu illerimizde kesinlikle ön seçin yapılacak yada şu, şu, şu İllerimiz de mevcut olan milletvekillerimiz de dahil olmak üzere kimse kontenjan beklemesin demez...


Son söz:
Sn Kılıçdaroğlu, öyle bir seçim kararı alın ki, alınan seçim kararı partiye destek olacağım derken kösteğe dönüşmesin. Yoksa Türkiye Kılıçdaroğlu'nun desteğiyle paralele peşkeş çekildi derler.


05 Ocak 2015 Pazartesi 00:49
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG