22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Duayen gazeteci dediğin böyle olur

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.comGeçenlerde "Mektup'a Cevap" adında İsmail Parin'e Tekirdağ'ın sorunlarına cevap vermesi maksadı ile bir yazı yayınlamıştık. Duayen gazeteci, ünlü gazeteci Sn. Bekir Coşkun'la omuz, omuza vererek yılllarını geçirmiş, yine onun gibi duayen gazeteci olan Sn.İsmail Parin, yazı yazdığımız günden bugün e 10 soruyu cevaplayamadığı gibi, 'Maraş'tan traştan söz etmiş.'

Sn.Parin, paylaştığımız habere yaptığın yorumda "Yeni geldim Maraş'tan ben anlamam traştan" demiştin ya, asıl sen şimdi bırak Maraş'ı traşı da 'Tekirdağ halkının çıkarlarının korunduğu bu sorulara cevap ver.' Bizim haberimize yaptığın yorumlarda çamur atmaktan başka birşey yapmıyor, Tekirdağ halkının çıkarları adına,  birilerini karşına alma pahasına cesaret edip iki satır yazamıyorsun!

Ayrıca "bizimgazete ve Lambadaki Cin ekibi"nin sığınacak yeri, cebinde para olmaması gayet doğal. Biz hiç kimsenin yazmaya cesaret edemeyeceği yerde durmaya devam edeceğiz. Onursuzca bir çatıya sığınmaktansa; "sokakta gazetecilik yapmayı, kalemimizi satıp gazetecilik yapmaktansa simitle doymayı, toplu taşıma araçları ile gideceğimiz yerlere ulaşmayı tercih ederiz."

"bizimgazete ve Lambadaki Cin ekibi" olarak Sn.Parin'e  haksızlık yaptığımızı farkettik. Sorduğumuz soruları araştıramayacağını, yazamıyacağını tahmin etmeliydik. Bu konuların duayen gazeteci Sn.İsmail Parin'e bir kaç beden büyük geldi biliyoruz. İsmail Parin, hadi sana bir kıyak yapalım, daha araştırılması, yazılması zor sorular varken kolaylarından soralım, hem sen de gündemden düşmemiş olursun.

Usta gazeteci Parin;

Soru 1: 23 Nisan'da Tekira önünde başlayan yürüyüşe Belediye Başkanları, Daire Başkanları, Müdürler ve çalışanların bu yürüyüşe katılmaları yönünde bir baskı yapıldı mı? "Katılmayan olursa üzülürüm" diye üstü kapalı tehdit var mı?  Sen Demokrasi savunucusun, araştırırsın...

Soru 2: Teski'de daha önce araçlardan sorumlu müdürlük yapan kendi bağ evine, yazlığına özel yol yaptırdı diye gazete de çıktıktan sonra Kadir Albayrak'ın isteği üzerine görevden alınıp, tekrar Teski'de araçlardan sorumlu yapıldı mı?

İsmail Parin, senin gibi usta bir gazeteci için bu sorulara cevap bulmak kolay ama ne yapalım zorları cevaplayamadın, buda bizim sana kıyağımız olsun. Kolay ödev verdik sana, şimdi al ud'unu eline hem çal hem de söyle. Bir de uyarı; "Çok sık traş olma cildin bozulur."

Not: Sn.Parin, bu sorular yada daha önce sorduğumuz 10 soruya kimseyi karalamadan cevap veriniz. Bize çamur atarak gerçek sorulara cevap vermekten kaçmayacağına, 46 yıllık gazetecilik birikimini yazdıklarınla ortaya koyacağından eminiz.


CEVAP BEKLENEN ASIL SORULAR BURADA.
LÜTFEN RESMİN ÜSTÜNÜ TIKLAYINIZ.

28 Nisan 2016 Perşembe 02:55
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG