22 Haziran 2018 Cuma

İHBAR HATTI

Demokrasi beklemede…

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com

Başbakan Erdoğan’ın kaçarcasına ülkeden gitmesi tam bir skandal. Dünya devletlerinin birinci sıradan manşet haber olarak geçtiği, Türkiye’nin her yerine dalga, dalga yayılan eylemleri görmezden gelip hırçın tavrından ödün vermeme uğruna halkı kışkırtıp yüzde elliyle kendisinden olmayanlara göz dağı vermek istemesi… korkudan başka ve olabilir?

Eylemlere katılanlardan bazılarının yakalanıp kimlik bilgilerinin alınıp sorgulanması, sosyal medyada twit atarak durum değerlendirmesi yapanları gözaltına almaları uygun bir çözüm yöntemi olmadığı gibi, gözaltıların tehlikeyi daha da büyüteceği aşikar.  


Bundan sonra ne olur;

Bu olayların tek suçlusu ve sorumlusu Başbakan'ın bizzat ta kendisidir. Bu günlerin yaşanabileceği tahmin edilerek ağır silahlarla donattığı, yüksek sayıda var ettiği polis ordusu, polis devleti lav edilmedikçe bugün var olan olaylar yakın gelecekte yaşanacak olan büyük sıkıntının sadece provası olarak kalır.

Bana göre, hükümetin daha büyük olaylara sebep olmadan derhal istifa etmesi gerekir. Hatta istifadan sonra parti kendinide fesh etmeli.
 

Neden fesh etmeli?

Özgürlüklerin kısıtlandığını, tek adam yada diktatörlüğü kabullenmeyecek çok büyük bir kitle var. Bu kitle en yakın zamanda yapılacak seçimlerde bugünkü iktidarın çıkması halinde, kendilerinin hala temsil edilmediğine inanarak bir çıkış noktası araması göz ardı edilemez. Aksi halde bir iç savaş, bölünme, kardeş kavgası başlar.

Dünya ülkelerinin hiç birinin (halkına rağmen) kendi halkını anlamayan, onlara kulak asmayan bir başbakan'a taviz vermez. Apar, topar Fas’a giden Erdoğan, “Fas Kralı tarafından kabul edilmedi”  Kral ülkesinde yoktu diyerek top taca atılmak istense de, randevu diplomasi si oluşmadan bir başka ülkeye gidilemeyeceğini herkes bilir. Dış mihrakların provokatörler aracılığı ile ülkeyi karıştırma sözleride safsatadan başka bir şey olmadığı açık.

Biz her zaman kendimizi o günkü olaylardan soyutlamak için yabancı devletleri suçladık. Oy verdiklerimizin suçladıklarını suçladık. Oysa asıl suçlu her zaman halk olarak biz olmuşuz.

Onlarca yıl sonra yaptığımız hatların farkına bugün ortaya çıkan genç jenerasyonla  vardık. Artık bizi kandıramıyorlar. Biz artık gerçek suçluyu bulduk.

 

Ve onu sorguluyoruz. Kendimizi…06 Haziran 2013 Perşembe 04:29
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG