22 Haziran 2018 Cuma

İHBAR HATTI

CHP'ye kurulan kumpasta herkese yer var

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com
Tekirdağ CHP...
Milletvekili adaylarını belirlemek için...
8 Mart'ta temayül yoklaması adı altında parti üyelerinin kullandığı oylar ile 'demokrasiden uzak' bir seçim gerçekleştirdiği partililer tarafından dile getirilse de, yapılan eleştiriler 7 Haziran'a kadar büyüyerek devam edecek.

Sıkıntı bitti, millet unuttu diye düşünenler...
ne kadar yanıldıklarını sadece partililerin verecekleri oylarla değil, artık CHP'nin alternatif bir parti olmaktan uzak kimliğe büründüğünü gören halk tarafından 'belki de baraj altı kalabilecekleri endişesi ile yaşayarak görecekler.'
Bu değerlendirmeler sokakta yorum yapan halka...
bu yorumlar parti içinde ve dışında...
yorum yapan  partililere ait konuşmalar.

Trabzon kadar olamadık diyen CHP parti üyeleri...
"Trabzon'da il, ilçe yönetimlerinin kontenjan istemediklerini, böyle bir dayatmanın demokrasi ile hiçbir alakası olmadığını" ifade ettikleri yerde "biz, kontenjan ile üstelik 3. kez aynı şekilde başımıza getirilmek istenen Faik Öztrak'a dur diyemiyoruz. dedikleri gibi.

Tekirdağ ile hiçbir alakası kalmamış...
yada Tekirdağlı olmayan milletvekili adaylarının bizi temsil etmeleri mümkün değil, bu zoraki dayatmadan başka birşey değildir." diyebiliyorlar.

Kılıçdaroğlu’na bakın...
"memleketi Tunceli’de seçime girmesi gerekirken ben dersimli Kemal'im dediği halde" seçime İzmir'den gireceğini ilan etmesiyle, İzmirli olup ta oranın her sokak ve köşe başını bilen milletvekili adaylarının önünü kesebiliyor.
Aynı şeyi Pkk'nın avukatı olarak akıllarda kalan Sezgin Tanrıkulu yapıyor. Haklarını savunduğunu iddia ettiği Kürt halkından, kendi memleketinde aday olmaktan korkarak 'MHP'li belediyenin yönettiği Adana’dan kontenjan adaylığına soyunuyor.'
Adanalılara böyle birini isteyen var mı?..
diye soran yok.

Sözde sosyal demokrat olan CHP'nin...
koltuk sever biatkar vekilleri demokrasi dedikleri kavramı kendi adlarına kullanıyorlar. Sonra da bizlere dönerek, partililerin özgürce oy kullanabileceği seçimler yapılıyor bahanesinin arkasına saklanarak "biz demokrat bir partiyiz, bizde ırkçılık yok, herkes heryerden aday olabilir"
diyebiliyorlar.

Bu tür dayatmalara...
Trabzon'da, İzmir'de karşı çıkışlar başladığı gibi...
bulundukları bölgelerde sesini çıkartamayanlara...
vekilliği devam edenlerin çeşitli ayak oyunlarıyla tekrar, tekrar seçilerek kendi bölgesinde kendi öz vekilleri ile mecliste temsil edebilme haklarına tecavüz ediliyor.

CHP'ye kurulan kumpasta herkese yer var

Şimdilik Candan Yüceer aracılığı ile...
Tekirdağ CHP'ye verilen Alevi oylarının 7 Haziran seçimlerinde Türkiye genelinde Pkk'nın Uzantısı HDP'ye gidecek olması, önümüzdeki günlerde sadece Tekirdağ'ın değil tüm Türkiye'nin en fazla tartışacağı konulardan biri olacak.

CHP Tekirdağ'da belirliyici olan Alevi oylarına baktığımızda, milletvekilliği hala süregelen Candan Yüceer'in Alevi parti üyelerinin verdiği oylarla kontenjanın ardından en çok oyu alarak 2. sıradan aday olduğu bir gerçek.

Bir başka gerçek, Alevilerin 7 Haziran genel seçiminde Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Başkanı Turgut Öker'in çağrısı ile Pkk'nın siyasi uzantısı olan HDP'ye oy vereceklerini açıklaması.

Bir başka gerçek ise, 7 Haziran genel seçiminde Alevi oyları HDP'ye verilecekse neden Malatyalı ve Alevi olan Candan Yüceer'in 2. sıraya oturtularak Tekirdağlı olan milletvekili adaylarının önünün kesildiği.

Yüceer'e oy vererek CHP'nin belirlediği adaylardan biri konumuna sokularak  Tekirdağlı vekil adaylarının önünü keseceksin, hemde CHP'nin kaybetmesi için 7 Haziran'da Alevi oylarının önemli bir kısmını HDP'ye vereceksin.

Buna resmen kumpas denir.

Bu kumpas CHP'ye Alevi vatandaşlarımıza, herşeyden önemlisi Türkiyemize hazırlanan büyük bir tuzağın "BOP" bağlantısıdır.

Son söz:
Her fırsatta Türk düşmanlığını önde tutarak pkk ve sözde ermeni sokırımına verdiği destekle bilinen Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Başkanı Turgut Öker'in Türkiye'de yaşayan Alevi vatandaşlarımızı kandırarak, "Alevilerin; bebek katili Öcalan'la, evlatlarımıza kurşun sıkarak şehit edenlerle birlikte anılmayacağını ümit ediyorum."      


23 Mart 2015 Pazartesi 00:36
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG