22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

BUNA DELİ CESARETİ DENİR

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.comOyun içinde oyun oynayarak bir iki gazeteciye pas ettiğiniz haberde, ki gazetecilerden biri CHP Gençlik Kolları Başkanı ve Faik Öztrak'la kol, kola olan biri. Özel olarak yaptırılan haberde;

"CHP Süleymanpaşa'da 2.000 e yakın sahte üye yapıldığından, partiden dışarıya çıkarılması yasak olduğu halde üyelik koçanlarının çalınarak dışarıya çıkarıldığını, sahte imzalar ile üye formlarının düzenlendiğini, onlarca kişinin irtibat numarasının aynı numara olduğu, ayrıca üye kimliklerinde de aynı fotoğraf ile birkaç kişinin üye olduğu ve bu kişilerin temayülde de oy kullandığının iddia edildiğini" yazmış... Harika geç kalmış olsa da habercilik dediğin buna denir.

Be kardeşim adama sormazlar mı

1: Belediye seçimlerinde...

2: Milletvekili aday adaylarının belirlendiğinde...

3: Genel seçimlerde parti üyesidir, bu sahte imzalarla üye formu doldurulmuştur dediğiniz bu kişilere mesajlar atarak sandık görevlisi olmaya, oylarını mutlaka kullanmaları yönünde mesajlar atan sizler ve genel merkeziniz değil mi? Madem çok dürüsttünüz de 'bu haberi zamanında değil de neden şimdi yaptınız?..'

İşinize geldiği zaman hak, işinize gelmediği zaman tu kaka öyle mi!.. Ayrıca hanginiz üye kazanmak için bu yola başvurmadı ki!.. İsim, isim kimlerin ne yaptığını mı sayalım.

Çıkarlarınız için partiyi düşürdüğünüz duruma bak. AKP'lilerin maskarası oldunuz. Düşünebiliyormusunuz, delege seçimlerinde oy kullanacak parti üyelerinin önü kesilecek CHP'li sayısı tam 2.000 kişi. Yahu bu sayı sizin aday adayı belirleme süreci içinde sandığa gelip oy kullananların sayısından daha çok. Yaptığınız icraatlarla Tekirdağ'da yenilgiye uğrattığınız, Cumhuriyet Halk Partisi'nden daha ne istiyorsunuz?

 

Bu 2.000 kişinin bundan sonra CHP'de kalacağını mı zannediyorsunuz?

Bu 2.000 kişinin bundan sonra CHP'ye oy verip destekleyeceğini mi zannediyorsunuz?

 

Tekirdağ İl, İlçe örgütü, belediye başkanları ile milletvekili adayları ve partililerinde da yer aldığı "Tekirdağ'da Cumhuriyet Halk Partisi'nin zor bela çıkarttığı" 3 milletvekilinin mazbatalarını almalarına eşlik etti.

CHP'nin Tekirdağ'da kazanamadığı, hali hazırda MHP'nin kaybettiği milletvekilini, "12-0 lık başarının getirdiği üstünlüğü 11 İlçe belediyesi ve büyükşehir CHP'de olmasına rağmen AKP'ye kaptırdı." AK Parti çok mu çalıştı' hayır... AKP'ye kimler çalıştı? Bir lastikçi dükkanının önünde duran 'milletvekilinin kartondan maketi.'

CHP Tekirdağ milletvekili olan Emre Köprülü, Candan Yüceer ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'a kocaman bir aferin. Rollerini çok güzel oynuyorlar ve çok pişkinler. Sanki bu başarız geçen genel seçimlerde suçlu olan onlar değilmiş gibi sıkılmadan "millet bize muhalefet görevi verdi" diyebiliyorlar, ama sokaktaki vatandaşın ve partililerin önemli bir kısmının onları ve avanelerini istemediği için bu sandığa gitmediklerini, gidenlerin ise partiyi cezalandırmak için AKP'ye oy verdiğini es geçiyorlar.

Tekirdağ Merkez İlçe Süleymanpaşa CHP parti üyeleri temsilde adalet sağlanması için delegelerin belirleneceği tarih ve yer konusunda partinin yetkili organlarına istekte bulundu. Bizde gazeteci vasfımızı kullanarak CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Cenk Boduç'la 07-11-2015 akşamı görüştük, kendisine "parti üyelerinin delege seçimlerinin yapılacağı yeri ve yapılacağı tarihi, parti içi yaşanan sıkıntıların herkeste olduğu gibi bizimde kulağımıza geldiğini hatırlatarak sorduğumuzda bize, "Pazartesi günü yani 9 Kasım'da açıklanacağını herhangi bir sıkıntı bulunmadığını" söyledi.

CHP Tekirdağ milletvekillerinin mazbatalarını aldıktan sonra açıklanmasını beklediğimiz tarih, yer ve saat konusunu yüz, yüze tekrar hatırlattığımızda bu sefer delege seçimlerini muğlak kelimelerle geçiştirip, direkt Aralık ayında yapılacak kongreleri gösterdi ve "her şey tüzükte yazılana göre yapılacak" dedi.

Peşinden CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ milletvekili Faik Öztrak'a da aynı soruları yönelttik, "bunu açıklaması gereken kişinin İlçe başkanı olduğunu" söyledi. İl Başkanı Şeref Çetin'e sorduk, o da İlçe Başkanı'nı işaret etti. Siz İl Başkanı değilmisiniz dediğimizde ise "bu İlçe Başkanının görevi tüzükte ne yazıyorsa o uygulanacak" dedi.

Kısacası hepsi ağız birliği etmişçesine zamanı günlere uzatmak için, başka parti üyelerine şans tanımayacaklarını dolaylı da olsa beyan ederek, tüzükten başka bir kelime sarfetmedi...

Yahu arkadaş siz tüzükte yazılı olanı 3 senedir zaten uygulamıyorsunuz, bırakın halkı siz parti içi demokrasiyi uygulamıyor, kafanıza göre tüzük yazıp uygulamaya kalkıyorsunuz, öyle mi!.. Güldürmeyin adamı, bu kafayla giderseniz çok yakında pişpirik oynayacak adam bulamazsınız yanınızda. CHP'liyim diyorsunuz ama CHP'ye resmen zarar veriyorsunuz. Tekirdağ Cumhuriyet Halk Partisi'ni ticari faliyet gösteren bir şirkete çevirdiniz. İstediğiniz zaman kepenkleri açıyor, tam müşteri gelecek kepenkleri indiriyorsunuz!..

 

İndirin bakalım beyler...

indirin.


10 Kasım 2015 Salı 05:48
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG