22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Başka dilden anlamıyorlar...

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.comSon günlerde kulaktan kulağa fısıldanan bir konu bizlere de ulaştı. İddia edildiğine göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 'gizli gizli Ak Parti döneminde belediye başkan yardımcılığı yapan "AFAD" müdürlüğünü yapmakta olan Recep EROL ile görüşmeler yapmaktaymış.

Bu görüşmelerin sebebi ise, bir şekilde eski başkan yardımcısını, Büyükşehir Belediyesi himayesine almak, birlikte çalışabilmek miş.' "bizimgazete" olarak bunları duyunca şaşırmadık, alışığız  biz Kadir Efendinin ayak oyunlarına.

Bu fikri Kadir Efendinin aklına düşürenlerden biri, Mennan YILDIRIM, ikincisi doğru yol partisinden milletvekili adayı, Belediye Başkan adayı olan, hanımlarından dolayı akraba bağı bulunan mimar Beytullah DEMİR olduğu söyleniyor. Sizin adınıza sevindik, doğru bir karar ve size yakışan da bu...

Meğer Kadir Efendinin rozetini çıkardım demesi buymuş.

Biliyor musunuz? Kadir Efendi bizi hiç şaşırtmadınız. Sizden önceki Belediye Başkanı aynı partiden olmasına rağmen onun bütün projelerine engel oldunuz, yapmaya kalktıklarınızı da yüzünüze, gözünüze bulaştırdınız, kapattığınız yerleri önce enine, sonra boyuna tekrar kazarak kamuyu zarara uğrattınız!... İş bilmeyen adamları daire başkanı, saz çalmayı bilmeyenleri solist  yaptınız.

Şimdi Kadir Efendiye soruyorum:

Büyükşehir Belediye bütçesindeki var olan para "800 trilyon lira" Sizin bir holdinginiz olduğunu varsayarak 800 trilyon gibi süper bir paraya hükmediyor olsaydınız, her harcanan para sizin cebinizden çıkıyor olsaydı, para harcayarak kazıp ta kapattığınız bir yeri bu olmadı diyerek tekrar kazmak için para harcarmıydınız?

Diyelim ki, birini su işlerinin başına getirip başarılı olmasını isteyecek ve emrine tam 23 trilyon yada biraz üstü bir para vererek yaptığı işten sana para kazandırmasını isteyeceksin. İş adamısın holdingin var dedik ya, bu para senin cebinden çıkacak, su işine hayatı boyunca suyu sadece musluktan akarken yada bakkaldan içecek su satın alarak tanıyan birine mi emanet ederdin?

17+3+17= toplam 37 Trilyon gibi anormal bir para var. Kültür, Sosyal ve Basın da büyük hedefleri olan birisin, ne de olsa koskoca bir holdingin var. Bu üç kuruluşun başına da süpermen gibi birini getirerek, basına verdiğin öneme rağmen gazetecileri kapıdan kovacak, kültür adına çakma Atatürk ile kadınlara edilen hakareti haklı bulurcasına sosyal medyada paylaşacak, sosyal olmanın çivisini de Şehit edilen Malkaralı asker evladımızın cenazesine "Süleymanpaşa'dan gidecek 2. bir otobüsün tutulamayacağını bunun için bütçeleri olmadığını söyleyerek çıkartacak." Böyle bir adamı işe alırmıydın?

Sana hem maddi, hem manevi zarar veren birini, bırak işe almayı holdinginden içeri sokmazdın... değil mi?

Giden senin paran olsaydı, "Hürriyet Mahallesi'nde şebeke hattından sökülen 600'lük çelik boruların hurdacıya nasıl gittiğinin peşinden koşardın" değil mi?

Bugün için ister koşar ister koşmazsınız, saz sizin elinizde, makamlı makamsız çalarsınız...

 

Son söz:

Bugüne kadar "bizimgazete" olarak yaptığımız her haber doğrudur. Yalan haber bizim işimiz değil. Yaptığımız haberlerin kanuni karşılığının yetkililer tarafından nasıl değerlendirileceğini bilemeyiz. Biz bıkmadan uyarmaya, kamu adına haksız yere harcanan paraların, eksik yapılan işlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Neden hep belediye, sizin haber olarak başka yapacağınız bir şey yok mu? düşmanlığınız kime? diye belediyeden yada onlar adına feyk hesaplarından yada onlarla ticari ilişki içine girebilmenin bize kafa tutmaktan geçtiğine inananlardan gelen bir sürü serzenişler var.

Aslında cevap çok basit.

Sadece Büyükşehir Belediyesinin 19 Daire Başkanlığı var. Onları bulundukları yere taşıyan siyasi örgütleri var ve şu an onlar Tekirdağ'da iktidar. Her bir Daire Başkanı'nın görevi farklı ve aldıkları her karar, "sokakta yürüyen vatandaşı, ticari kazanç sağlayan esnafı, yeşillendirilecek alanları, pencereden Tekirdağ'a bakan çocukları etkiler", geleceğe kimi zaman ekonomik, kimi zaman spor faliyeti, kimi zamanda sağlık olarak vs...yön verirler.

İşte bu sebeplerden dolayı bizler belediyelerin almış oldukları her kararı yakından takip ederek, yapabildiğimiz kadarı ile gelişen konular ile ilgili haberleri, sizlere tüm çıplaklığı ile sunuyoruz. Bu arada Belediyelerimiz, bir çok haberimizi ciddiye alarak gerekeni yapıyor. Yapamadıklarını yaptırmaya, işlerinde beceriksiz olanları gitmeye zorluyoruz.

Tarzımız, formatımız çok ağır farkındayız. Başka dilden anlamıyorlar...


17 Kasım 2015 Salı 04:04
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG