22 Haziran 2018 Cuma

İHBAR HATTI

"Albayrak UYUMA... "

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com

Kılıçdaroğlu önderliğinde genel seçimlere giren CHP ne yaptıysa olmadı. Emekliye bayramlarda çifte maaştan tutun aile sigortasına, asgari ücretin net 1.500 tl ye yükseleceğine varana kadar herşeyi verdiler. Olmadı. Neden olmadı? Çünkü, CHP kendi seçmen kitlesine bile inandırıcılığını kaybeden bir genel başkana sahip.

İktidara oynayan bir muhalefet 'Neden insanlar bize güvenmiyor neden oy vermiyor' diye düşüneceğine, üstelik yüzde 5 lik bir oy oranını başarı olarak görüyorsa kılıçdaroğlu'nun samimiyeti sorgulanmalı. Kılıçdaroğlu ile geleceği olmayan bir CHP, Kılıçdaroğlu ile anca koalisyon hayalleri kuran parti olarak kalır.

Azınlık hükümetine doğru yol alan bir seçim geçireceğimizi her fırsatta anlattık. Aynen öyle oldu. Koalisyon şöyle kurulur, böyle kurulur diye uğraşmanın efor sarfetmenin bir mantığı olmayacağına göre, en yakın erken seçim takvimine göre çalışmalar şimdiden başlatılarak geçmiş zamanda ki hatalar onarılarak düzeltilmeli.

Seçmen yoruldu, özellikle aldatılan, kandırılan Tekirdağ seçmeni her defasında sandığa gittiği halde aynı sonuçları görmekten  bıktı. Tekirdağ halkı kendi vekilini görmek istiyor. İkametgahı, evi, barkı çoluğu, çocuğu burada yaşayan vekiller ile Ankara'da temsil edilmek istiyor. Alevi vatandaşlarımızın oyları ile 2. sıraya yerleşenleri ama benim oyumla milletvekili seçilenleri burada istemiyor. Kendi parti üyelerine güvenmeyen birinin kontenjandan aday olup CHP parti üyelerini kim bipler diyerek resmen oy hırsızlığı yapılmasını istemiyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın siyasi pazarlık yaptığı iddia edilen kişilere karşı eğer bir diyet borcu kalmamışsa ilk yapacağı şey fabrika ayarlarına geri dönerek bu genel seçimlerde AKP'ye oy veren Çerkezköy ve Kapaklı İlçelerimizin neden CHP'den kaçtığını sorgulamaktır.

Gördünüz mü, yerel seçimlerdeki 12-0'lık başarının genel seçimlerde getirdiği hayal kırıklığını. Yerel seçimlerde 12-0 lık başarıyı kendi hanesine yazmaya çalışan bir Mr.Öztrak, bir de beni kızdırmasınlar yoksa genel seçimlerde 6-0 yaparım diyebilen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, anlatın bakalım, 'belediye seçimlerinde CHP'ye evet diyen Çerkezköy ve Kapaklı İlçelerimiz genel seçimlerde AKP'ye neden dönüverdi?'

Ben söyleyim; "Kadir Albayrak'ın başarısız belediyeciliği yüzünden." Kendi ailesi ve yakın arkadaşlarına olanak ve fırsatlar yaratıp, iş arayanlara arkasını dönmesinin bedeli bu seçimde 2 ilçe önümüzdeki erken seçimde diğer 10 ilçe "Albayrak UYUMA... " O koltuk senin tapulu malın değil. Millet iş sahibi olsun diye harcıyacağın paralar ise senin cebindeki şahsi paran hiç değil.

Bu mu başarı!
Senin diyet borcun yüzünden bir vekil bile fazladan çıkartamadık. AKP Türkiye'nin her yerinde mum gibi erirken CHP'nin kalesi olarak bilinen Tekirdağ'da 2 vekil çıkartarak varlığını korudu. Hadi bakalım CHP Genel Başkan Yardımcısı Mr.Faik Öztrak ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak. 12-0'lık başarıyı sahiplendiğiniz gibi şimdi de bu başarısızlığı da sahiplenin bakalım.

 


08 Haziran 2015 Pazartesi 18:00
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Öğrende gel..

    Misafir 08 Haziran 2015 23:00 CHP iki değil üç milletvekili çıkardı..

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG