22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

3. Dünya savaşı çıkar!..

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com

Şuraya bak, gündem Tekirdağ sorunları, bölge bazında Türkiye’nin sorunlarına çare üretmek varken işi gücü bir kenara bırakarak IŞİD’i, işimizden çok düşünmeye başladık.

Hükümetin gerçek gündemi ileri tarihlere atarak unutturmaya çalıştığı, muhalefetin başarısızlıklarının üstünü örtmeye fırsat bulduğu mükemmel bir ortam.
ABD’den yapılan bir açıklamada Pentagon’un eski Başkanı Leon Panetta, IŞİD terör örgütü ile yapılacak mücadelenin 30 yıl kadar sürebileceği ifade ediyor. Bu açıklamanın üstüne birde Başbakan Davutoğlu’nun  CNN’de “Suriye’de Esad yönetimini düşürmek için Türk askerinin hazır olduğu” açıklamasını ilave edersek araya da birde “3. Dünya savaşı” sıkışır. Değmeyin keyiflerine.

Suriye yönetimini babayiğitlerin kralı olarak bilinen ABD düşüremedi ama bizim Davutoğlu, Rusya ve Çin’e rağmen Esad’ı alaşağı edecek. Çok komik. Davutoğlu Suriye semalarında düşürülen uçağımızın kim tarafından vurulduğunu unuttu herhalde. Ayrıca bu saçma açıklamasına Dünya, neresiyle güler bilemem!..

Teskere nin meclisten AKP ve MHP’nin katkılarıyla geçmesi Türk askerine; PKK, PYD ile birlikte müttefik olmanın kapılarını ardına kadar açtı. 30 yıl boyunca neredeyse hergün en az bir Mehmetçiğin şehit olmasına sebep olan PKK terör örgütü ile el ele, kol kola Soros’un çocukları için İsrail’in vaad edilmiş topraklarına kavuşabilmesi için, bu hükümet ve global güçler tarafından yaratılmış sözde IŞİD terör örgütüne karşı savaşacağız ve bu uğurda şehit olabilecek Mehmetçiklerimiz için göz yaşları dökeceğiz…

Güneydoğu’yu Türkiye’den kopartma süreci başlatıldı. Hemde gözümüzün içine baka, baka; KCK’dan Kobani gelişmeleri üzerine yapılan açıklamada, “Tüm sokaklar Kobani sokaklarına dönüştürmeli, tarihin bu eşsiz direnişine denk bir direniş gücü ve örgütlülüğü geliştirilmelidir. Bu saatten itibaren milyonlar sokaklara akmalı, sınır insan seline dönüşmelidir”denildi.

Hemen ardından, Türkiye'nin birçok yerinde IŞİD saldırılarını protesto eden ve Kobani'ye destek veren gruplar meydanlara indi. Çıkan olaylarda hayatını kaybedenler oldu, birçok kişide yaralandı. Bu olaylar bundan sonra Türkiye’nin her yerinde provoke amaçlı kesintisiz sürecek. Bakın burada dikkat edilmesi gereken şu; “Çıkan olaylar sebebiyle Mardin'in Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Nusaybin, Mazıdağı, Ömerli, Savur ilçelerinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Öte yandan Van'ın Erciş ilçesinde de Valilik tarafından sokağa çıkma yasağı kondu.” Bu sokağa çıkma yasakları ne kadar başarılı olur hepimizin malumu. Ancak, burada ‘PKK unsurlarına karşı duruyorum dan çok, Kobani’de katliam yapma sürecine giren IŞİD terör örgütüne karşı bir şey yapmıyorum’ manası taşıyacağından istesekte, istemesekte kendimizi sözde terör örgütü IŞİD ile savaşma bahanesiyle Suriye topraklarında bulacağız.

Ben nedense iyimser olamıyorum. Türkiye’nin Suriye topraklarına çekilmesinin bir tek nedeni olabilir. Oda, İran’ı Suriye bataklığına çekerek ABD’nin oraya girebilmesi için bahane yaratmak. 


08 Ekim 2014 Çarşamba 01:24
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG