22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

10 Ağustos akşamı sende bitersin

Özer ENGİNLER

Özer ENGİNLER

E-Posta : ozerenginler@hotmail.com

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adayı olarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nun isminin üzerinde uzlaşması kesinlikle siyasi intihardan başka bir şey olamaz.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçiminde “Ekmeleddin İhsanoğlu”nun neden tercih edildiğini, oy verecek kitlelerin neden bu adaya oy vermek zorunda bırakıldığını ve halkın oy vereceği bir adayı neden 20 vekil olmadan belirlemeyeceği, demokratik olmayan seçilmişlerin seçtiği vekillerin parti başkanlarının oyuncağı olduğu ortadayken ben bu milletin sandığa gideceğini hiç sanmıyorum.

İslami referansı meşru hale getirme operasyonu

Anlaşılan o ki, Sn. Kılıçdaroğlu geçtiğimiz yerel seçimlerden hiç ders almamış olmalı ki, bu tercihini ‘babası Atatürk’ün şapka devriminden kaçarak Mısır’a yerleşen birinin oğluna…’ üstelik şeriatla yönetilen devletlerin (İKÖ)’de Genel Sekreterlik yapan ve bu uğurda “İslam Ordusu” kurulması teklifini dahi öne süren Ekmeleddin İhsanoğlu’ndan yana kullanarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar seçilmesini istiyor.

Atatürk’ün partisi olan koskoca CHP’ye seçmeni sormaz mı; ‘Partinin gerçek anlamda Cumhurbaşkanı adayı olabilecek niceleri varken sen ne halt etmeye kalkıyorsun’ diye. CHP’yi sağ seçmenin vereceği oya feda etmenin ne anlamı var diye sormazlar mı?
Üstelik İstanbul’da Sarıgül, Ankara’da Yavaş ile girilen seçimde boyumuzun ölçüsünü almışken. Sn. Kılıçdaroğlu ve ona fikir verdiğini zannederek CHP tabanından habersiz vekillerin Geçtiğimiz yerel seçimlerde halkın tercihi hiçe sayarak kendi belirledikleri Belediye Başkanları ile yakalanan başarısızlıklar da cabası…

Onca sivil toplum örgütlerini dolaştın, onca iş adamları ile bir araya geldin, onca üniversite ve bilim adamları ile istişarelerde bulundun ve sana 76 milyonun ilk kez adını  sizden duydukları “Ekmeleddin İhsanoğlu”nun adını verdiler… öyle mi :))

CHP seçmeni ve üyelerinin bir çoğunun Sn. Kılıçdaroğlu ve onu fikirleri ile besleyenlerin CHP’yi yıkmak için özel bir çaba gösterdiğini dillendirmeye başlandığını, parti içinden yada CHP’yi yukarılara taşıyacak yeni bir oluşumun beklendiğini söyleyebiliriz. 

Bizi sürüklemek istedikleri...
İslami referansı meşru hale getirme operasyonu...
CHP’nin içinden çıkacak demokratik, laik, sosyal hukuk devletinden ve Atatürk Devrimlerinden yana olan 20 Milletvekili nin göstereceği Cumhurbaşkanı adayı ile...
Atlantik ötesi ve hayranları sükutu hayale uğrayacaktır.

***

CHP'nin Türkiye genelinde en büyük başarısı

Sizi Tekirdağ Büyükşehir Belediye seçimlerinin 12-0’lık başarısı kandırmasın. Trakya seçmeni örnek alınarak biz seçtik böyle oldu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarıya bu yoldan gideriz diye sakın aklınızdan bile geçirmeyin. Tekirdağ’da yakalanan bu başarı kesinlikle Sn. Kadir Albayrak’ın yılardır geçmişten bu güne kişisel çabası ve onun doğruluğuna inanmış CHP’ye gerçek anlamda gönül vermiş üyelerine aittir.

 


18 Haziran 2014 Çarşamba 23:17
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG