19 Temmuz 2018 Perşembe

İHBAR HATTI

TESKİ'den Müteahhite "Ballı Abonelik mi?"

Masalcı

Masalcı

E-Posta :


Trakyalı Hasan Ağa bir gün bir yakınının cenazesine katılmış. Cenazede bir yakını Hasan Ağa'ya cenazeden sonra oturalım konuşalım demiş. Cenazeden sonra Hasan Ağa arkadaşıyla çay ocağına oturup sohbete başlamışlar...

 

Hasan Ağa'nın arkadaşı; Hasan, geçenlerde Teski'de çalışan bir akrabam birşey anlattı şok oldum demiş.

 

Hasan Ağa; Nedir o, dedikten sonra arkadaşı başlamış anlatmaya.

 

Önceki belediye başkanı döneminde Değirmenaltı Mahallesi'nde müteahhitin biri şantiye olan giriş sayacını normal mesken aboneliğine çevirmek için baş vurmuş. O dönem bu işlere bakan ekipler kontrole gitmiş, bakmışlar ki adamın ruhsatının birinde 11 daire yazıyor ama 33 oda haline getirmiş ve alt katında çamaşırhane amaçlı dükkan varmış. ikinci dilekçede 6 daire gözüken yeri 18 daireye çevirmiş. Bunu gören ekipler, bunu tutanaklarına yazmışlar ve giriş sayacının meskene dönmesinin mümkün olmadığını anlatarak, 'durumu tutanaklarla İmar İşlerine üst yazı ile belirtmişler.'

 

Haa... Hasan Ağa unutmadan; İmar İşleri Komisyonu buraya "iskan dışı davrandığı ve projede olmayan işleri yaptı gerekçesiyle 100 Bin TL ceza kesmiş." ve giriş sayacı bu durum düzeltilmediğinden dolayı şantiye aboneliğinden devam etmiş.

 

Bu müteahhit geçenlerde elinde 18 ve 6 olan iskan ile Teski'ye yine başvurmuş. Önceki dönem ceza kesilen ve olumsuz yönde tutanak tutulan müteahhit şartlar aynı olmasına rağmen giriş sayacını şantiye aboneliğinden çıkartmayı başarmış. Gariban vatandaşa türlü yokuş gösteren çalışanlar, mavi gözlerini patlatıp hayır diyenler bu sefer nedense olumlu olmuş! Bu durumu anlatıp uyarıda bulunan çalışana ...elden aşağısını göstererek beni buradan mı asacaklar? Benim emekliliğim dolmuş, ne olacak diye cevap vermiş!

 

Hasan Ağa; Bu kurallar gariban vatandaşa mı işliyor? Kervan, kervan gezmelerinin nedeni bu mu? yoksa diye sormuş arkadaşına.

 

Ne yapayım Hasan Ağa, başkana bu konular için defalarca gittim, dinlemiyor! Hatta bana, "bu malum gazeteciler yazdıkça birşey yapacağım varsa da inadına yapmıyorum" dedi, demiş.

 

Hasan Ağa; Ne diyeyim arkadaşım senin iddia ettiğin bu sözlere verecek bir cevapları varmıdır bilmiyorum ama eğer senin anlattığın gibiyse vah, vah, vah dedikten sonra düşünceli bir şekilde evinin yolunu tutmuş.

 

 

 

 


18 Mayıs 2016 Çarşamba 02:28
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG