22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Sana 'Büyü mü Yaptılar' Kadir abi!

Masalcı

Masalcı

E-Posta :Cihan Pehlivanı Kadir Albayrak, bizimgazete olarak seni bir çok konu hakkında uyardık, önüne kanıtlar koyduk,  dinlemedin. İhmali olan görevliler hakkında bir şey yapmadın. Sen inat etmeye, biz de bıkmadan yazmaya devam edeceğiz...

Geçenlerde bir ilçenin su işleri müdürü hakkında yoğun şikayetler gelmiş, senin de nasıl olduysa 'BAŞKAN' olduğun aklına gelmiş.

Teski Genel Müdürü Şafak Başa'yı sert bir ses tonuyla; Su işleri müdürünü görevden alması konusunda uyarınca, Şafak Başa'dan aynı karşılıkta sert cevap almışsın ve sözü geçen ilçe su işleri müdürü bile sana sert cevap verebilmiş. Sen de müdüre; "Yok kardeşim yanlış anlaşılma var, sen işine bak"  demişsin. Ayrıca TESKİ konusunda sana şikayete gelenlere, iş istemeye gelenlere "oranın patronları var, ben oraya karışmıyorum" gibi cevaplar veriyormuşsun.

Yahu orası Büyükşehir Belediyesi'nin bir kurumu değil mi? bizimgazete olarak, "aklını başına topla, Tekirdağ halkı neredeyse Büyükşehir Belediye bütçesinin yarısına sahip bu kurumdan şikayetçi, her yapılan yanlış sana ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne mal ediliyor" diyoruz, sende tık yok! Sana büyü mü yaptılar Kadir abi. Dizginleri tam ele almaya karar vermişken susturuluyorsun, seni hangi öcüyle korkuttular da prestij caddelerinin arka sokaklarında bitirilmiş yolların çöktüğünü görmeye gitmiyorsun? Kadir abi. Adamlar sana muhalefet olmuş, alternatif belediye başkanı yaratmanın peşinde ilçe, ilçe kurumlar dahil fellik, fellik geziyor, nasıl bir büyüyse bu sen hala uyuyorsun!, işin içinden çıkamazsan gel sana bi kurşun döktürelim Kadir abi.

Bizi belediye ye sokmaman hiç önemli değil, biz senin nefes aldığın her anı, evinin penceresinden atılan gözlük sonrası nasıl bağırıp çağırdığına kadar bilen gazetecileriz. Cihan pehlivanı Kadir Albayrak sana yapılan büyü belli ki tutmuş ama yine de  bir uyarıda bulunalım, eski TESKİ Genel Müdürü Halim Orta'nın başında bulunduğu kurumu terk edercesine kaçmasına sebep olan genel müdür yardımcısı ve daire başkanları şimdi kolları sıvamış 'Şafak Başa'yı yollayıp o makama geçmeye uğraşıyormuş. Sen de bu düzeni alttan altan destekliyormuşsun, şaşırdık!.. O kurumun başında bulunanların yaptığı hatalar seni işin içinden çıkılmaz hale düşürmedi mi? Deveye sormuşlar: "Boynun neden eğri" Deve de, "Nerem doğru ki" demiş misali, yanlış olanı doğruymuş gibi yapmaya devam et Kadir abi...

Kaçacak yerin yok, hesabı sen ödersin

Büyükşehir kurulduğunda, meclisinizden daimi işçi olarak çalışmakta olanların birikmiş yıllık izinlerini kullandırma yönünde karar aldınız. TESKİ dışında tüm genel müdürlükler, daire başkanları daimi işçi olarak çalışanların birikmiş izinlerini kullandırttı. Ha... bunu hakikaten belediyemizi mi düşünerek yaptı, yoksa senin gözüne girmek için mi? bilemeyiz ama sonuçta emekliliklerinde yüksek ücret ödenmesin diye bu uygulamayı yaptılar. Dediğin gibi patronu ayrı, karışmadığın TESKİ bunu yapmadı sen de sessiz kaldın. Bak cihan pehlivanı, bu Tekirdağ halkı sana oy verdi, seni o makamlara taşıdı, bu halka karşı sorumlulukların var, patron onlar deyip kaçamazsın.

O makamlara onları sen atadın, atanmışlara bu kadar yol vermen doğru değil. Tekirdağ halkı hesabı sana çıkarır, bahanen olamaz, sebep uyduramazsın, atanmışlar başka yönetim geldiğinde bu şehirden tayin yolu ile giderler ama Allah ömür verirse sen, biz buradayız, torunların burada olacak, kabirlerimiz burada olacak, kaçamazsın, vatandaş verdiği oyun hesabını sorar, cevap ister.

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, gel sen kendini toparla, çıbandan kurtulmanın yolu irini kesip atmaktır. Bunları yapabileceğine inanmıyoruz ama sorumlu gazetecilik ve komuoyu adına yazmak zorunda kalıyoruz. Göreve geldiğinde inanmıştık ama fos... çıktın be abi.

Not: Şarköy su işleri müdüresinin bir ihtiyacı olduğunda; 'direk Kadir Albayrak'ı telefonla aradığı ve isteklerini yaptırdığı' söylentiler arasında. Eeee görev aşkı işte, herşey Tekirdağ için, işini bilenler çalışır, çözüm üretmenin bir yolunu bulur... ne diyelim!


06 Eylül 2016 Salı 01:17
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG