22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Her yeri boyadın bir fıstık yeşilin eksik

Masalcı

Masalcı

E-Posta :

Deniz gören güzel mi güzel şehrimde Hasan Ağa yürünecek gibi olmasa da, yolu bozuk olsa da Allah'ın verdiği güzellikleri görmek amacıyla şehri gezip, deniz havası aldıktan sonra, şehrin merkezine çıkmış. Belediye binasının yanındaki çay bahçesine oturmuş, çayını yudumlar iken, yan masasına iki kişi gelmiş ve başlamışlar hararetli hararetli konuşmaya...

Biri diğerine diyormuş ki, "Bu Başkan ne yapıyor, insanın isyan edesi geliyor. Susuyoruz kendi PARTİMİZE zarar vermeyelim diye... ama yeter." diyor ve söze devam ediyor. "Baksana!!! adamı, herkes ve asparagas gazeteciler defalarca yazılarında uyarıyor. Bir türlü anlamak istemiyor ya da işine gelmiyor.

Tüm şehrin yolları bozuk, sorumlu olan daire başkanı ben yapacağım ama önümü açmıyorlar diyerek isyan ediyor. Şehrin hali berbat, bir de sanki gökdelen yapacaklarmış gibi yol temel atma töreni düzenliyorlar. Vay halimize!!!"

Diğeri söze karışıyor.
"Peki ya Su İşlerine ne diyeceksin? Gazeteci arkadaşlar bangır bangır bağırıyor mütahitlere malzeme verildiğini, hurdaların nereye gittiğini sorarken bir müteahhittin binası hiç gereksiz yere kira ile tutulurken, abone işleri yanlış işler yapar iken, millete dere suyu içirilir iken, hem taşeron işçi çalıştırıp belediye bünyesinde çalışanlarına bol bol mesai yazılıp haksız gelir elde etmelerini sağlayıp milletin parasını çar çur eder iken, daha bir sürü şey. Hatta, su işlerinin başındaki daire başkanı rakip parti milletvekilinin yeğeni olmasına rağmen ve seçim öncesi şu an 'görevde olan belediyenin partisine aksi yönde propaganda yapar iken, hatta bu daire başkanının bir mütahhitin not defterinde daire başkanına rüşvet verdiğini yazması' sonucu mahkemede ifade verirken, bu adamı hala savunuyorlar!"

''Ne diyeceğim ya bir sürü araç alınıp , yahut kiralanıp herkesin altına araç verip, tabir-i caizse kendi araçları imiş gibi evlerinin önünde durmasına, tüm işlerini bu araçlarla yapmasına, milletin parasıyla alınan yakıtların böyle boş yere harcanmasına ne diyeceksin?'' diyor. Bizi Hasan Ağa bu konuşmaları hayretle dinler iken bakıyor ki konu uzun, kendine bir çay daha söylüyor. Hem konuşmaları dinliyor, hem de çayını yudumluyor.

Bu kez sözü diğeri alıyor.
Son olaydan haberin yok herhalde. Diğeri cevap veriyor. O kadar çok olay var ki hangisi bilemedim diyor. Ya işte bir bayan işten çıkarmışlar.  Sebebi de daha önce çalıştığı küçük belde Belediyesinde ismi yolsuzluğa karışmış ondan, kızılmayacak gibi değil be arkadaşım o bayanın başındaki müdür daha önce başka bir ilde idi. Oradaki belediye başkanını intihara kadar sürükledi. Buraya geldi. Burada da müteahhitler ile ilişkisi hep konuşuluyor. Sen ona göz yum, az önce konuştuklarımıza göz yum, sanki her yeri boyadın bir fıstık yeşilin eksik. Gel bu bayanı işten çıkar. Bir işi yapıyorsan tam yapacaksın. Adı bunca kötü şeye karışmışlardan başlayacaksın.

Diğeri, öyle be arkadaşım bu resmen haksızlık. Benim bildiğim bir şey var, onu anlatırsam ağzın açık kalır diyor ve konuyu kapatıyor. Diğeri ısrarla anlat dese de ama adam ileride belki anlatırım diyor ve konuyu kapatıyor. Bizim Hasan Ağa dayanamıyor ve özür dileyerek bu iki arkadaşa bunları bilmelerine rağmen neden sustuklarını soruyor. Adamın bir tanesi Hasan Ağa'ya bu olanların Başkanın yanındaki danışmanlarından haberi var. Ne yapacaklar diye bekliyoruz. Fakat bunlar bir şey yapmayacak gibi duruyor, bu da partiye çok zarar veriyor diyor.

Hasan Ağa adamlarla vedalaşarak yavaş yavaş evinin yolunu tutuyor, içinden de eyvah eyvah ne günlere kaldık diyor.


14 Nisan 2015 Salı 15:16
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG