22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Hayırlı yolculuklar Kadir abi...

Masalcı

Masalcı

E-Posta :Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak herkesin bildiği gibi önceki çalışma hayatında Tekel Şarap Fabrikasi Müdürü idi. İddia edidiğine göre; "Müdürlük yaptığı fabrikanın başarılı olduğu söylenemez. Müdür bey nakil sırasında şarapların denize akmasına sebep olmuş, alınmaması gereken üzümleri almış ve fabrikayı zarar ettirmiş."

Müdür bey başarısızlığından dolayı bir kaç kez başka illere yollanmak istenmiş, dönemin ( ANAP-DOĞRU YOL ) Partilerinin kapısını aşındırmış, söylenenlere göre "el, etek öpmüş bu sayede makamında kalmayı " Bir Diyarbakır macerası olsa da başarılı müdür aynı yöntemleri kullanarak Diyarbakır'dan dönmeyi başarmış.

Müdürümüz Tekel Şarap Fabrikası'nın özelleşmesi sırasında özelleştirmeye karşı olduğunu söylese de, özel şirket ile çalışmaya devam etmiştir. Fabrikada çalışan işçiler başka, başka illere gitmek zorunda kalsa da, emekli olmak zorunda kalsa da müdürümüz makamının derdinde imiş. Kadir Albayrak'ın hakkını yemeyelim, vefalı davranmayı biliyor. Fabrikadan ayrılırken zamanında sürgünlerini durduran eski Doğru Yol Partili Beytullah Demir'i fabrikada bırakarak yüksek ücret almasını sağlamış, döneminde müfettiş olan Şahabettin Küçükyazıcı'yı Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra yanına Teftiş Kurulu Başkanı olarak almıştı.

Dedik ya adam vefalı... Mağdur olan onca işçiyi boş ver...

Müdürümüz emekli olduktan bir süre sonra CHP İl Başkanlığı yapsa da Milletvekili Faik Öztrak ve o dönemde CHP İlçe Başkanı olan Recep Ökten ile geçinemeyerek görevi bırakmıştır. Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı sırasında 'zamanında hakaretler yağdırdığı Faik Öztrak ile ittifak yaparak en güçlü aday olması gereken mevcut belediye başkanını al aşağı etti.'

Dedik ya yetenekli.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra, Tekirdağ doğumlu hiç kimseye makam vermeyerek, İlimizin dışında kim varsa belediye ye doldurdu. Tercihlerini askerliğini bırakarak gelenlerden, emekli olmuşlardan, öğretim üyeliği yapanlardan yana kullandı. Bu yüzdendir ki 'iki yıl içersinde belediye malesef bu hale geldi.' Belediyenin başarısızlığı yüzünden CHP'nin genel seçimlerde alınması gereken dördüncü milletvekilliği Kadir Albayrak'a tepkisini göstermek isteyen  çamura bata çıka oy kullanmaya giden vatandaşların öfkesi ile birlikte  güme gitti. Büyük ihtimalle 11 ilçenin en az altısı da saygıdeğer eski müdürümüz yeni belediye başkanımız sayesinde güme gitti sayılır.

Sana sesleniyoruz Albayrak, Tekel Şarap Fabrikasını zarar ettirdiğin gibi Büyükşehir Belediyesine de zarar ettirme, dört milletvekili beklerken bir dahaki seçimlerde milletvekili sayısının ikiye düşmesine neden olma, Büyükşehir Belediyesini AKP'ye kaptırma da...

Söz kızmayacağız milletin parası ile kiralanan BMW ile gezmene, bol, bol benzin harcamana, sonrada şu kadar yol gidiyorum ay da demene kızmayacağız.

Hayırlı yolculuklar Kadir abi...

 


04 Nisan 2016 Pazartesi 03:54
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG