19 Temmuz 2018 Perşembe

İHBAR HATTI

Gebe kalmışlar...

Masalcı

Masalcı

E-Posta :

Deniz gören güzel şehrinde Hasan Ağa pazarın kurulacağı günü zor beklemiş, nihayet o gün gelip çatmış. Üzerini giyinmiş ve köylüsü olan pazarcı arkadaşının yanına gitmiş. Hayırlı işler olmasını dileyip selamını verdikten sonra birbirlerine hâl hatır sorduktan sormuşlar ve Hasan Ağa hemen dayanamayıp söze girmiş.

Be köylüm sen bana ne yaptın! Bir hafta zor bekledim meraktan demiş. Arkadaşı iyi ya hem merak ettin hem de bana uğramaya sebep oldu fena mı be ya demiş. Başlamış anlatmaya! Bir gazete varmış orada bunların damarına bastıkça ve adam hep haklı yazılar yazdıkça adama bir şey bulamıyorlar ASPARAGAS diyorlar, lakin yazdıklarına bir türlü cevap vermiyorlar.

Örneğin hurdaları sordu cevap vermediler. O yazıdan sonra atık depolarda hurda biriktirmiyorlarmış. Hurda daha sökülür sökülmez toz olup kayboluyormuş. Malzemeleri sordu paniklenip bütün müteahhitleri arayıp malzeme toplamaya çalışıyorlarmış. Çalışanlara geriye dönük imza attırmaya başlamışlar. Müteahhitlere iyice gebe kalmışlar. Müteahhit ihaleyi alıyor tüm işi yapacak diye malzeme su depolarından, çıkan hurda kayıp, ayrıca müteahhitin iş makinası yok, belediyenin iş makinesi, şoförü, mozotu müteahhite çalışıyor.

Müteahhit tüm işi yapmış gibi ücret alıyor. Yani belediye iki kere zarara uğramış oluyor. Hasan Ağa arkadaşının anlattıklarını hayretler içinde dinliyormuş. Gazeteci haksız yere çalışanlara mesai verildiği konusunu yazmış. Şu işleri daire başkanı ya onlar yazar siz işinize bakın diyormuş toplantılarda.

Tamam be Hasan Ağa bu paraları cebinden veriyorsa tamamda milletin parası ile bonkörlük yapıyorlar. Geçenlerde yöneticinin biri o gazete ne yazarsa tam tersini yapın demiş. Hasan Hasan bunlar ahirete değil dünya malına çalışıyorlar. Milletin bunca hakkını nasıl ödeyecekler? Bana inanmıyorsan o ASPARAGAS gazeteci dedikleri gazetecinin yazılarını oku! Bak neler yazmış. Adamı satın alamamışlar yahut akrabalarını işe almamışlar diğer gazeteciler gibi... Gazeteci onurlu ve dik duruyor. Milletin resmen avukatlığını yapıyor. Bunlar perdeyi kaldırmışlar yüzünden, Hasan utanmıyorlar.

Hasan'ım bu haftalık sana anlattıklarım kâfî demiş pazarcı. Hasan Ağa daha varsa anlat sonra merak ediyorum demiş. Sen haftaya yine gel bak neler anlatacağım hem de görüşmemize neden oluyor fena mı? demiş. Hasan Ağa te böyle yapıyorsun merak ettiriyorsun demiş. Pazarcı senin tanıdıkların varsa söyle ASPARAGAS gazeteciyi okusunlar ve uyarılarını dikkate alsınlar demiş.
Hasan Ağa başlamış düşünmeye bu işler nasıl düzelecek diye...
 


25 Mayıs 2015 Pazartesi 21:43
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG