22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Birileri mamasından olacak diye...

Masalcı

Masalcı

E-Posta :

Deniz gören şehrimde Hasan Ağa semt pazarının kurulacağı günü iple çekmiş. O gün geldiğinde hızlı adımlarla pazarcı arkadaşının yanına gitmiş. Çünkü bu hafta ne anlatacağını çok merak ediyormuş. Pazarcı Hasan Ağa'yı gördüğünde Hoşgeldin Hasan Nasılsın, gördün mü bana uğramaya yine bahane yarattım demiş. Hasan Ağa söyle çayları ve anlatmaya başla demiş.

Pazarcı başlamış anlatmaya; ya Hasan daha önce de demiştim. Bunlar eski belediye başkanına çok kızmışlar adamın güzel projelerini bile ona kızmalarından uygulamıyorlar. Neymiş o be ya, demiş Hasan Ağa. Ne mi Hasan? Eski başkan bu pazar yerini buradan kaldırmak, daha güzel modern, kapalı bir pazar yeri yapabilmek için bizim pazarcılar, dernek başkanı, yardımcılarını almış, ilimizin bir mahallesine götürmüş.

Bizim dernek çeşitli bahaneler üretip, adama engel olmuşlar. Gerçek neden ne biliyor musun Hasan? Eğer oraya yeni kapalı bir pazar yeri kurulacak olur ise, herkes kayıt altında olacak, yerler belediyenin hakimiyetinde olacaktı. Fakat pazarcılar derneğinin ikinci başkanı şahıs, belediye başkanı ile aynı partiden olduğundan, adama parti yolu ile baskı yaptırdı.

Bu kullandığımız pazar yerinde diğer illerden pazarcılar geliyor, bu adamda bu yerleri kiraya verip yolunu buluyor, maması kesilecek ondan karşı çıkıyor. Oysa adam tek caddemiz olan caddeyi tek yöne çevirecek, pazar yerinden sahile çıkış verip, trafiği rahatlatacaktı. Yeni yapacağı pazar yeri kapalı ve modern olacaktı.

Şimdiki yönetim bu projeyi biliyor, neden yapmıyor? Birileri mamasından olacak diye bu halka zulüm edilir mi?

Hasan Ağa, haklısın çok güzel projeymiş demiş. Pazarcı arkadaşı, Hasan sen bu partilisin başkanla konuş bunu anlat demiş. Bak Hasan yönetici olabilmek için yönetilmemek gerek, onurlu olmak, kimseye gebe olmamak gerek, eğer sen kendini yönettiriyorsan, onurlu olamıyorsan , birilerine gebe kaldıysan yönetici olamazsın, seni soytarı ederler, haksız mıyım Hasan? demiş. Hasan Ağa yerden göğe kadar haklısın be ya demiş. Pazarcı arkadaşı ile biraz daha sohbet ettikten sonra Hasan ağa bana müsade demiş. Hayırlı işler diledikten sonra, haftaya geleceğim biliyorum ki sen haftaya sakladın diğer anlatacaklarını demiş ve vedalaşıp ayrılmışlar.

  


30 Mayıs 2015 Cumartesi 20:59
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • CHP'DE DEĞİŞİM ZAMANI

    Bundan sonra dikiş tutar mı? tutmaz. Asıl düşünülmesi gereken CHP bu kargaşayı yaşarken

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG