19 Temmuz 2018 Perşembe

İHBAR HATTI

Biri bunları açıklamalı...

Masalcı

Masalcı

E-Posta :Kanal çekme (foseptik) konusunda müteahhit firma ile yapılan anlaşmanızın 4 adet araç olduğunu, fakat müteahhit firmanın yapılan işi tek araçla yaptığı, asıl yükün belediye araçlarına ve elemanlarına kaldığı bize gelen ihbarlar arasında. Yani müteahhit firmaya ödenen para 4 araçlık + belediye aracı + belediyenin yakıtı + eleman ücreti ve mesai ücreti= Halkın boşa giden parası.

Tabiiki siz öğretim üyesisiniz, bu hesabı bilmeniz çok doğal. İşte tam da bu nokta da aklımız karma karışık oluyor. Bu hesabı biliyor ve göz yumuyorsanız bu büyük bir ayıp. Yok eğer sizi kandırıyorlarsa bir yönetici olarak size yapılan daha büyük ayıp. Her gün NamıkKemal Üniversitesi Diş Hastanesine kanal (foseptik) çekmeye giden aracın harcadığı yakıt belediye ye kaça mal oluyor, buna da işçi ücretini, mesai ücretini ve aracın yıpranmasını eklerseniz olay işin içinden çıkılmaz hale geliyor.

***

Kurumlar kendisine yakışan insanlar tarafından en iyi şekilde yönetilmeli. Halkın olan haklar ayaklar altına düşürülmemeli, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı halkçılık anlayışı ile ters düşmemeli. Ben Atatürkçüyüm söylemleri atarak yapılan kirli işlere set çekilmemeli.

***

Sayın İbrahim İçöz, bize gelen ihbarlardan biri de, iddia edilen şekli ile "Su Kanalizasyon Daire Başkanı yaptığınız Fatih Başaran İle yakın köylü olduğunuz, eski AKP milletvekili Necip Taylan'ın akrabası olduğundan ve sizin ona vefa borcunu ödediğiniz" söylenmekte. Bunlar doğru ise Genel Müdürünüz Sayın Şafak Başa'nın tüm bunları gözardı edeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sayın Kadir Albayrak'ı bu güne kadar çok iş yapıyoruz algısı ile kandırmış olabilirsiniz, ama Sayın Şafak Başa devlet terbiyesi görmüş, tecrübeli bir yönetici. O da bunları bilip, görüp birşey demez ise "bizimgazete" olarak pes doğrusu demekten başka birşey söyleyemeyiz.

 

Not: Bize gelen bu ihbarları, biz ilettik. Öncekilerde olduğu gibi hiç cevap vermeme yolunu seçebilir ya da vereceğiniz her türlü cevabı kamuoyu ile paylaşacağımızı bilmenizi isteriz.


26 Ağustos 2015 Çarşamba 13:29
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG