22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

Ücretsiz Kablosuz İnternet

ucretsiz-kablosuz-internet

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan "Ücretsiz Kablosuz İnternet" projesi ilk olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Hizmet Binasında faaliyete başladı.
27 Nisan 2017 Perşembe 00:18

 •  
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan "Ücretsiz Kablosuz İnternet" projesi ilk olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Hizmet Binasında faaliyete başladı.
 •  
 • TBB_VATANDAS ve TBB_PERSONEL adıyla iki ayrı kablosuz ağ yayını üzerinden hizmet veren proje aynı zamanda mevcut 5651 sayılı internet yasasına da uygun olarak hizmet veriyor. Projeden faydalanmak isteyen vatandaşlar, vatandaşlık bilgileri ve iletişim bilgilerini sisteme girdikten sonra telefonlarına gönderilen şifreyi kullanarak internet erişimi sağlayabiliyorlar. Personel sisteminde ise, kurum içi kimlik bilgilerinin mobil cihazlara girilmesi vasıtasıyla internet hizmeti aktif hale geliyor. Sisteme giriş esnasında kullanılan bilgiler ya da dolaşım esnasında kullanılan şifreler gizlilik politikası gereği kullanıcının veri güvenliğini esas alıyor ve yedeklenmiyor.
 •  
 • Gelişen teknoloji ve yaşadığımız bilgi çağının bir gereği olarak bireyler hayatın her alanında internet kullanmaya gereksinim duymaktadırlar. Bireysel kullanımlardan, kurumsal yapılara kadar her alanda ihtiyaç duyulan işlemler (bankacılık, e-devlet, e-belediye, vergi vb.) internet sayesinde kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Kamusal alanlarda vatandaşlara kablosuz ağdan internet erişimi sağlayarak haberleşme teknolojilerine erişimi hızlı ve güvenilir hale getirmek sosyal belediyecilik hedefleri açısından kaçınılmaz durumdadır. Kamu ve özel kuruluşlarla alakalı birçok işlemin artık internetten yapılabiliyor oluşunu göz önünde bulundurursak, sunulan bu hizmet çağın gereklerine uygun ve geliştirici bir yapıdadır.
 •  
 • Hiç şüphesiz internetin yaygın ve kolay erişilebilir olduğu kadar güvenli olması da üstünde durulması gereken en önemli noktalardan biridir. Bu sebeple proje vatandaşın donanım güvenliği ve internet güvenliğinin sağlanması esasıyla geliştirildi...
 •  
 • Belirlenen yerlere konuşlandırılan Dünya standartlarına uygun Kablosuz Erişim Noktaları, 1300 mbit/sn azami hıza kadar kesintisiz bağlantı sağlayabilmektedir. İkinci aşama olarak Tekirdağ'ın 11 ilçesinde yer alan Büyükşehir Hizmet Binalarının hepsinde kurulması planlanan proje, ileriye yönelik vatandaşların sıklıkla kullandığı toplu taşıma ve kamusal alanları da kapsayacak şekilde genişletilecektir. Yapılan çalışmalarla etkinlik bazlı kullanım alanı olan yerler için de belirlenen zamanlar için ücretsiz kablosuz internet sağlamayla ilgili altyapı çalışmaları devam etmektedir.Haber okunma sayısı: 1530

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

 • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ucretsiz-kablosuz-internet

Ücretsiz Kablosuz İnternet

27 Nisan 2017 Perşembe 00:18
mektupa-cevap

"MEKTUP"A CEVAP

21 Nisan 2016 Perşembe 03:53

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG