22 Haziran 2018 Cuma

İHBAR HATTI

Kılıçdaroğlu'ndan “Yaşanacak bir Türkiye” sözü

kilicdaroglundan-yasanacak-bir-turkiye-sozu

Parti meclisi gurup toplantısında Yaşanacak bir Türkiye” sözü veren CHP Lideri Kılıçdaroğlu konuşmasında "Bizim projelerimizin tamamı iyi düşünülmüş projelerdir. Devleti bilen insanlar, dünyayı okuyan insanlar, Türkiye’yi yaşanacak bir ülke haline getirmek isteyen insanlar bu projeleri ürettiler" dedi...
20 Nisan 2015 Pazartesi 13:26

CHP Lideri;  “Birileri köşeyi döndü, birileri açlıktan öldü, sosyal devleti güçlendireceğiz”

-“13 yıldır bu ülkede refah hakça bölüşülmedi. 13 yıldır bu ülkede insanlar yoksul, insanlar perişan”

-“13 yıldır bu ülkede vicdansız bir büyüme modeli uygulandı. 17 milyon yoksul ve açlıkla mücadele eden milyonlar var.”

-“2002 nüfusun %1’i, toplam Türkiye servetinin %39’una sahip. 2014 yılında nüfusun %1’i Türkiye servetinin toplamının %54’üne sahip. Neden 17 milyon yoksulumuz var? İşte bu nedenle. Yoksulluğu yönettiler, yoksulluğu bitirmek istemediler. Kendi arka bahçelerine dönüştürmek istediler. Onların inançlarını, yaşam tarzlarını, yoksulluklarını sömürdüler”-“Aylık geliri 200 liranın altında olan 17 milyon yoksulumuz var. 21. yüzyılın Türkiye’si, 2015 yılı, 17 milyon yoksul. Az önce söyledim yine söylüyorum namus sözü veriyorum. 4 yılda Türkiye’de yoksul kalmayacaktır. Her ailenin güvencesi olacak”

Aile bizim temel taşımızdır. Bir toplumun temel taşıdır. Her anne ve baba çocuğunu çok iyi koşullarda yetiştirmek ister. Ama yoksul ne yapsın? Ayda 200 lirayla ne yapılabilir? Aile sigortasını getireceğim. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak sözüm sözdür”

-“Stratejimizin birinci ayağı birinci sınıf demokrasi, İkinci ayağı, yarışan bir Türkiye, Demokrasiyi güçlendirdik, ülkemizi kalkındırdık, üçüncü ayak, Sosyal devleti güçlendireceğiz. Hakça bölüşeceğiz”

-“CHP iktidarında hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Aile sigortası budur. Ailenin güvencesi olacak.”

-“Kamuda çalışan 800 bin taşeron işçisi var asgari ücrete mahkum, iş güvenceleri yok. Sözüm söz CHP iktidarında taşeron işçisi kavramı diye bir kavram olmayacak. CHP iktidarında halen taşeron işçi olarak çalışan bütün işçi kardeşlerim hiçbir ayrım yapmadan siyasi görüşünüzü, kimliğinizi, inancınızı sorgulamadan tamamınızı ama tamamınızı kadrolu olarak işe başlatacağız.”

-“21.yüzyılın Türkiye’sinde CHP iktidarında çağdaş köleliğe izin vermeyeceğiz. Efendim bunu nereden bulacaksınız? Zaten parayı devlet veriyor. Biz ne yapıyoruz? Aradan taşeronu çıkarıyoruz.  Yani devlete yük burada sıfır.”

-“Ayda 949 lirayla ev kirası verenler, çocuk okutanlar, geçimini sağlamak isteyenler, yani yaklaşık 5 milyon asgari ücretle çalışan kardeşlerime sesleniyorum. Asgari ücret üzerinden vergiyi kaldıracağız. CHP iktidarında asgari ücret net 1500 lira olacaktır.”

-“Bunlar konut sorununu çözemediler. Çünkü lüks konut yapıyorlar. Benim size sözümdür, Türkiye’ye sözümdür, dünyaya sözümdür arsa payı alınmayacak hazinenin arsası üzerine inşa edilecek konut. Ayda 277 sabit taksitle 70 metrekarelik ev yapacağım Asgari ücretliye. Ayda 277 lira taksitle ev sahibi yapacağım”

 

-“11 milyon emekli, eşlerinizle beraber dinleyin. Size Ramazan ve Kurban Bayramında birer maaş ikramiye vermek benim boynumun borcudur. Bayramda torunuma harçlık verecek miyim, Kurban bayramında acaba kurban kesebilir miyim diye düşünmeyeceksin. Ben senden bir şey istiyorum. 11 milyon emekli kardeşim senden bir şey istiyorum. Senin hayrını ve duanı istiyorum ben. Hayır ve duanı et yeter”

-“Mecburen çalışan emekli kardeşin senin emekli aylığından kesilen %15 sosyal güvenlik destek primini kaldıracağım bu benim namus sözümdür…”

-“Çiftçi kardeşlerim ürünlerinin alın terinin karşılığını alamıyorlar. İki Trakya büyüklüğünde alan son 13 yılda ekilmiyor artık. Çünkü eksem ne yapacağım diyor geçinemiyorum. Onlara şu güvenceyi veriyorum. Ürettiğin ürünün karşılığını alacaksın. Ürettiğin ürün için devlet ne fiyat verecek bir yıl önceden belli olacak sen ona göre ekeceksin. Hiçbir şeker fabrikasını özelleştirmeyeceğim köylü şeker fabrikasında götürüp pancarını satacak. Sana mazotu 1,5 liradan vereceğim sözüm söz”

-“Size rafineri çıkış fiyatını vereyim mazotun. Kârı dahil rafinerinin çıkış fiyatı 1 lira 21 kuruş. Çiftçiye kaçtan satıyorlar? 4 liradan. Yata kaça veriyorsun? Sıfır vergili veriyorsun. Çiftçiye niye vermiyorsun? Çiftçi üretiyor.”

-“Eğer çiftçi üretseydi Soma olmayacaktı, eğer çiftçi üretseydi Ermenek olmayacaktı, eğer çiftçi üretseydi onların çocukları yetim kalmayacaktı”

-“Vergi, sigorta prim borcu olmayan kobiler ödedikleri vergi ve sigorta primi kadar bir yıl süreyle sıfır faizli kredi alacaklar. Böylece, Türkiye’de üretim ve istihdam artacak, kayıt dışı ekonomi, kayıt dışı istihdam azalacak.”

-“Devletin bugün milyarlarca lira tahsil edemediği vergi ve sigorta prim borcu var. Devlet bunları tahsil edemediği için, yüksek faizlerle borçlanıyor. Bununda önünü kesiyoruz devlet borçlanmayacak. Çünkü vatandaş sıfır faizli kredi almak için vergisini götürüp zamanında yatıracak.”

-“Birileri köşeyi döndü. Nüfusun %1’i Türkiye servetinin %5’üne sahip oldu. Ama birileri de borç batağında çırpınıp duruyor. 5 milyon yurttaşım borç batağında. 2009’la 2012 arası ben borcumu ödeyeceğim diyen 1 milyon 20 bin kişi var. 1 milyon 20 bin kişi demiş ki ben borcumu ödeyeceğim. Ama zamanı gelmiş borcunu ödeyememiş. 1 milyon 20 bin kişiye dava açıldı. 525 bin kişi mahkum oldu. Bunlardan 89 bini borcunu zamanında ödemediği için hapse girdi. 436 bini şuanda kaçak hapse girmemek için. Ben neden söylüyorum siz Türkiye’yi yarı açık cezaevine döndürdünüz? İşte bunun için söylüyorum.”
 

-“İşsiz evlat vergisi getirdiler. Evlat var işsiz ama işsiz olduğu için baba vergiyi ödeyecek.”

-“7 milyon kişi, 1 milyon – 2 milyon değil 7 milyon kişiye, 7 milyon işsize genel sağlık sigortası primini yatıracaksın diyorlar. Ne kadar istiyorlar? 9 milyar lira. Eski parayla 9 katrilyon lira. İşsiz evlat vergisi bu. Sizi bu vergiden kurtarmak benim boynumun borcudur” Haber okunma sayısı: 960

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bu-liste-once-baris-sonra-vekil-getirir

BU LİSTE ÖNCE BARIŞ SONRA VEKİL GETİRİR

21 Mayıs 2018 Pazartesi 11:29
chp-yine-3te-kalir

CHP yine 3’te kalır

28 Nisan 2018 Cumartesi 03:48
ilce-seciminde-yapilacak-2-sey-var

İlçe seçiminde yapılacak 2 şey var...

13 Ağustos 2017 Pazar 21:18

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG