22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

ÇATI ADAY

cati-aday

Aslında herkes aynı şeyi söylüyor. O zaman ben adayım diye ortaya çıkanlar gerçekten partisini ve üyelerini düşünerek ortaya çıktıysa samimi olmalı, dağılmanın önüne geçmeli, kimsenin red etmeyeceği ortak bir adayda buluşmalı. Aksi halde...
05 Ağustos 2017 Cumartesi 01:32Batan gemiyi terk eden edene, geçen seçimde kanki olanlar bu seçim sürecinde birbirinin gözünü oyacak. Merkez İlçe Süleymanpaşa CHP İlçe Başkanlığı kim kaparsa onun elinde kalacak gibi. Aday olarak ortaya çıkanların da CHP'nin birleştirici gücü olacağına inanmıyorum. Şuna benzetiyorum; Rusların meşhur matruşka bebekleri gibi. Diyelim ki CHP İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu'nun matruşkasını yapmışlar, açıyorsun aaaa... o da ne, altından 1100 parti üyesinin tedbirli disipline sevk edilmesinde imzası olan Kırmızı Beyaz renklerle Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı'na aday Özgür Taşmerdivenli çıkıyor. Sevgili kardeşim, sana şimdi sormazlar mı; desteklemekten vaz geçtiğin kontenjan vekil Faik Öztrak'ı neden terk ettin diye? Ben kader mahkumuyum diyemezsin, attığın o imza senin Öztrak'tan farklı bir yol izlemeyeceğini, birleştirici olamayacağını gösterir. Kongre takvimine sayılı günler kala birilerinden söz alarak zamanında istifa ettim imajının kime ne kazandırdığı bilinmez.

Matruşkayı açmaya devam ediyorum, aaaa o da ne, karşıma Sarı Siyah renklerle İlçe Başkanlığı'na aday Mutlu Mert çıkıyor. Sevgili kardeşim, sen hem Öztrak'a hem de Yağcıoğlu'na toz kondurmayan biri değilmiydin, ne değişti şimdi, ne yaptı bu adamlar sana? Neyse matruşkaları bir kenara bırakıp konuya geri dönelim. CHP Süleymanpaşa İlçe üyelerini bir araya getirecek çatı adaya ihtiyaç var. Bu kim olur bilmem ama Aydın Kurban'ın sözü var, Recep Palabıyık, Murat Uysal, Ceyhun Erdoğan gibi isimler Öztrak'ın ekmeğine yağ sürmez, sürdürmez. Beyaz Liste'nin yarısından fazlası destek vermiyor, liste 2 ye bölünmüş durumda. Ergun ve Erdem Güleryüz, Bilal Yılmaz, Ali Bektaş vb... gibi isimler hiç olmaz. Geçen seçimlerde ilçe yönetimi tarafından  istenmeyen, destek bulmayan İl, İlçe Kadın Kolları mı destek verecek? Buraya yazmadığım birçok isim var, olaya genel olarak bakmakta fayda var. Dünyanın sizin etrafınızda dönmediğini görmek zorundasınız...

İlçe Başkanlığı'na aday, Mavi Liste ile yola çıkan Aytunç Erim var. Neyi değiştirecekler bilemem ama Kendilerini Değişim Ekibi olarak lanse edip Öztrak ve kadrosuna yol vermeden Tekirdağ'da CHP'nin kendi kimliğine dönemeyeceğini, üyelerin itilip kakılmaya devam edeceğini söylüyor.

Anlatmak istediğim şu; Aslında herkes aynı şeyi söylüyor. O zaman ben adayım diye ortaya çıkanlar gerçekten partisini ve üyelerini düşünerek ortaya çıktıysa samimi olmalı, dağılmanın önüne geçmeli, kimsenin red etmeyeceği ortak bir adayda buluşmalı. Aksi halde 4 liste ile seçime girilecek. Girilecek girilmesine de, risk alarak kendi destekledikleri adaylarla istediği sonucu yakalayamayan siyasiler siyasete veda ederken, belediye başkanları hatta, belediyenin kurumlarında daire başkanlığı yapanlar ne yapacak, sizce tekrar yada beklenti içinde olanlar seçilecek mi?    

 

  

 

 Haber okunma sayısı: 1918

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bu-liste-once-baris-sonra-vekil-getirir

BU LİSTE ÖNCE BARIŞ SONRA VEKİL GETİRİR

21 Mayıs 2018 Pazartesi 11:29
chp-yine-3te-kalir

CHP yine 3’te kalır

28 Nisan 2018 Cumartesi 03:48
ilce-seciminde-yapilacak-2-sey-var

İlçe seçiminde yapılacak 2 şey var...

13 Ağustos 2017 Pazar 21:18

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG