22 Temmuz 2018 Pazar

İHBAR HATTI

3D resimle Bulgaristan'ı büyüledi

3d-resimle-bulgaristani-buyuledi

Ardino (Eğridere) Vasil Levski Lisesi’nin antresine yapılan 3 boyutlu resim başta öğrenciler olmak üzere okulda görevli öğretmen ve okula öğrencilerini getiren öğrenci velilerinin büyük beğenisini topladı.
19 Mart 2017 Pazar 00:15

 •  
 • Ülkemizde yaptığı 3 boyutlu yer (zemin) resimleriyle genç yaşlı herkesin beğenisini kazanan ve Türkiye’ nin ilk bayan 3 boyutlu yer ressamı olan Eylem Çalışkan Kırklareli Belediyesi’nin desteğiyle Bulgaristan’ın Kırcaali iline bağlı  Ardino’da 3 boyutlu bir zemin resmi yaptı.
 •  
 • Ardino (Eğridere) Vasil Levski Lisesi’nin antresine yapılan 3 boyutlu resim başta öğrenciler olmak üzere okulda görevli öğretmen ve okula öğrencilerini getiren öğrenci velilerinin büyük beğenisini topladı. Ardino’daki en büyük okulda yapılan resmin açılışı 16 Mart 2017 Perşembe günü Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat ve lise müdür yardımcıları Fidanka Kisyova ve Jivko Kocamanov tarafından açılış töreniyle gerçekleştirildi.
 •  
 • Törende ayrıca Ardino Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Kırklareli Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde Başuzman Varol Şen, resmi yapan Türkiye’nin Kırklareli şehrinden Eylem Çalışkan ve menajeri Fedai Kavrık da hazır bulundular. Vasil Levski Lisesi Müdürü Anika Petrova, görevlerinden dolayı açılışta hazır bulunamadı.
 •     
 • Açılışta konuşan Resmi Murat, “Çocukları tebessüm ettirecek eşsiz, benzersiz bir 3 boyutlu resim. Bu projenin gerçekleşmesine verdiği destek için Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na teşekkür ederim. Bunlar iki kardeş belediye arasındaki dostluğun ve işbirliğin meyveleridir. Gelecekte bu tür daha birçok girişimde bulunmamızı umuyorum” diyerek memnuniyetini dile getirdi. Resmi Murat, Belediye yönetiminin kültür ve sanat alanında düzenlenen etkinlikleri daima desteklediğinin altını çizerek genç ressama okullarına böyle güzel bir eser kazandırdığı için teşekkür etti.

 • Vasil Levski Lisesi yönetimi resmi yapan Türkiyeli genç ve yetenekli ressama ve Belediye Başkanı Resmi Murat’ın şahsında Belediye yönetimine teşekkürlerini sundu. Resmi, lisede okuyan tüm öğrencilere bir hediye olarak kabul ettiklerini belirten müdür yardımcıları, “Okul binasında bu tür başka projelerin de hayata geçirebileceği dile getirerek; boş alanlar bulunuyor, bu çalışmalara devam edebiliriz çünkü sonuç son derece etkilidir. Ressam hanıma çok teşekkür ediyoruz” dediler.

 • Çalışkan da yaptığı açıklamada: “Gündüz okulda dersler olduğu için genellikle gece olmak üzere 8 gün çalıştım. Resmin ölçüleri 4/4 metredir. 3D efektlerin hissedilmesi için tam olarak nereden resim çekilmesi gerektiği yeri X ile işaretledim. Ardino’da unutulmaz günler geçirdim. Buranın insanları çok sıcakkanlı ve misafirperver insanlar. Ayrıca doğayla iç içe bir yer. Burada resim yapmaktan oldukça mutlu oldum. Bu güzellikleri yaşamama vesile olan ve her türlü olanakları bize sağlayan Kırklareli Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Siyam kesimoğlu başta olmak üzere yine burada resim yapılma aşamasında her türlü olanakları bize sağlayan Ardino Belediye Başkanı Sn. Resmi Murat’a, Kırklareli Belediyesi Halkla İlişkiler Baş Uzmanı Sn. Varol Şen’e, Ardino Halkla ilişkiler uzmanı Güner Şhükrü’ ye ve menajerim Fedai Kavrık’a teşekkürlerimi iletiyorum.
 •  
 • Ayrıca ilgilerinden dolayı Vasil Levski okul yönetimine, öğrencilere, Ardino Halkına ve bu çalışmamı geniş kitlelere ulaştıran değerli basın mensubu arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum.” dedi. Ressam, ikinci 3 boyutlu resmini kasabanın merkez parkına yapmak üzere Mayıs ayında tekrar Ardino’ya gideceğini söyledi.
 •  
 •  Haber okunma sayısı: 1563

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

 • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

3d-resimle-bulgaristani-buyuledi

3D resimle Bulgaristan'ı büyüledi

19 Mart 2017 Pazar 00:15
taksim-anitindaki-rus-generalleri

Taksim Anıtındaki Rus Generalleri.

19 Aralık 2014 Cuma 01:18
timurun-mezarindaki-esrar-

Timur'un mezarındaki esrar

15 Aralık 2014 Pazartesi 04:10
eski-turklerde-kurban-adetleri-

Eski Türklerde kurban adetleri

15 Aralık 2014 Pazartesi 04:00
eski-turk-toplumunda-kadinin-rolu-

Eski Türk toplumunda kadının rolü

15 Aralık 2014 Pazartesi 03:07

GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG