19 Temmuz 2018 Perşembe

İHBAR HATTI

Cep telefonu radyasyonuna çözüm

cep-telefonu-radyasyonuna-cozum

Cep telefonlarının radyasyonunun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri hakkında her gün yeni bulgular çıkıyor. Dünya sağlık örgütünün geçen Temmuz ayında yaptığı açıklama ise bu soruna tekrar parmak bastı.
07 Haziran 2013 Cuma 20:01

Dünya Sağlık Örgütü cep telefonlarını “Kanser Riski Oluşturan Ürün” olarak tanımladı. Birçok saygı değer bilim otoritesinin elektronik cihazların insan sağlığına olan zararları hakkında uyarıları devam ederken, bu soruna çözüm getiren Japon ürün Pulse Clean dikkatleri üzerinde topluyor.

Bu tehlike yayınlandıktan sonra piyasaya çıkan bir çok ürünün üreticisinin dahi belli olmadığını vurgulayan Gilbo Dış Ticaret Müdürü Makine Mühendisi Mehmet Halit Calayır, ürün alırken biraz sorgulanmasının önemini vurguluyor. Calayır, “Pulse Clean ürünleri TAKO Inc. isimli Japon firma tarafından 16 yıldan fazla süredir üretiliyor. Bunu internette kendiniz de sorgulayabilirsiniz. Japon ticaret odasına resmi kayıtlı ve internet sitesi olan bir firma TAKO Inc. Ancak Türkiye’de satılan bir çok ürünün kimin tarafından üretildiğine ulaşmak, firmanın gerçek olup olmadığını sorgulamak mümkün değil” diye belirtti. Türkiye’de farklı bölgelere dağılan ürünü, teknoloji mağazalarında, eczanelerde ve teknolojiyle ilgili farklı mağazalarda bulmak mümkün.

Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ ve TÜBİTAK raporlu radyasyon koruyucu ürün, Japonya’dan aldığı testlerle de dikkat çeken ürün, sağlıklı iyonlar olarak da bilinen su bazlı Hydroxyl iyonlarını bulunduğu çevreye yayarak hücrelerin elektromanyetik radyasyona karşı olan savunma sistemine destek olarak, korumaya yardımcı oluyor.Kaynak: http://teknoloji.milliyet.com.tr/cep-telefonu-radyasyonuna-cozum/bilim/detay/1719935/default.htmEtiketler: kanser , Türkiye , TÜBİTAK , Japonya , dış ticaret , Boğaziçi Üniversitesi , Japon , İTÜ , Dünya Sağlık Örgütü , teknoloji , internet , Internet Sitesi , İnternet sitesiHaber okunma sayısı: 1617

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM HABER

TOKİ Süleymanpaşa Konutları teslimata hazır

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Sayın Mustafa YEL, TOKİ Süleymanpaşa 408 Konutluk Sosyal Proje

Gönlü Çorlu'daymış

ÇORLU Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıdan sonra Çorlu'da gazetecilere demeç veren Büyükşehir

Süleymanpaşa Kadın Platformu; "HAK" ve "CAN" derdindeyiz

Süleymanpaşa Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" öncesinde düzenlediği etkinlikte konuşan CHP

Kılıçdaroğlu: "Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına yaptığı açıklamada: "Dokunulmazlıklar konusunda şunu ifade

CHP'nin Meclis Başkanı Adayı Deniz Baykal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yaptıkları görüşme sonrası

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TEKİRDAĞ - HAVA DURUMU

TEKIRDAG